pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Królestwa Merowingów 450-751. Władza - społeczeństwo - kultura

Autor książki:

Ian Wood

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 400 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301169435
ISBN: 978-83-0116-943-5
Data: 2012-03-13
78.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Jakimi władcami byli królowie z rodu Merowingów Jaką rolę w polityce władców merowińskich odgrywał Kościół Czy po upadku Cesarstwa Rzymskiego można było dostrzec jego dziedzictwo w państwie Franków Ian Wood, wysoko ceniony historyk zajmujący się dziejami wczesnośredniowiecznej Europy, w całościowy i niezwykle zajmujący sposób ukazuje dzieje panowania dynastii Merowingów. Omawia problematykę gospodarczą, społeczną, prawną, kulturową i religijną tej epoki w ujęciu chronologicznym, za punkt ogniskujący przyjmując moment historyczny, w którym dane wydarzenie zostało w najlepszy sposób udokumentowane.

Autor dokonuje krytycznej analizy źródeł i stara się zrekonstruować najbardziej prawdopodobny przebieg opisywanych wydarzeń. Zachowując chronologiczny porządek wywodu ukazuje dzieje Merowingów począwszy od ich legendarnego eponimicznego przodka Meroweusza, poprzez ekspansję za czasów Chlodwiga I, okres wojen domowych, odnowienie potęgi za Dagoberta I kończąc na przejęciu władzy przez Pepina III Krótkiego z rodu Karolingów. W barwny i dynamiczny sposób prezentuje liczne walki, sojusze, spiski królewskie, konflikty władców z arystokracją, relacje merowińskich królów z Kościołem i Cesarstwem Bizantyjskim, mechanizmy władzy i jej dziedziczenia, organizację kościelną, prawodawstwo oraz gospodarkę. Na uwagę zasługuje także charakterystyka kobiet, pełniących ważne funkcje na scenie politycznej.

Książka "Królestwa Merowingów 450-751. Władza - społeczeństwo - kultura" - Ian Wood - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN. Książka posiada 400 stron i została wydana w 2012 r. Cena 78.49 zł. Zapraszamy na zakupy!