pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia
Książki »
Tytuł książki:

Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia

Autor książki:

Witold Szabłowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: ZNAK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 211x146 mm
EAN: 9788324043187
ISBN: 978-83-2404-318-7
Data: 2016-09-14
32.92  42.90  9.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Jeden z najlepszych polskich reporterów rzuca nowe światło na rzeź wołyńską
Rzeź wołyńska to nie tylko liczby ofiar i polityczne spory, ale przede wszystkim poruszające historie ludzi. Witold Szabłowski rusza na Ukrainę, by odnaleźć ostatnich żyjących świadków tamtych wydarzeń. Jako pierwszy szuka odpowiedzi na pytanie: kim byli Ukraińcy, którzy pomogli wówczas Polakom?
Wrogość między ludźmi tliła się jeszcze przed wojną. Ale gdy latem 1943 roku ukraińscy nacjonaliści zaczęli zabijać dziesiątki tysięcy Polaków, ich ukraińscy sąsiedzi musieli wybierać. Jedni pomagali mordować, a czasem nawet zabijali swoje polskie żony i dzieci. Ale inni ryzykowali życie, chowając Polaków na strychach, w schowkach i stodołach. Co spotkało panią Hermaszewską, gdy z półtorarocznym Mirkiem w ramionach uciekała przed banderowcami? Jakim cudem dziesięć tysięcy Polaków przetrwało w pospiesznie zbudowanej warowni, z której nie było żadnej ucieczki?
Czy żeby ratować innych, trzeba zdradzić swoich? Co polska pamięć o ukraińskich sprawiedliwych mówi o naszej tożsamości? Dlaczego w trudnych czasach największym bohaterstwem bywa zachowanie się po ludzku? Sprawiedliwi zdrajcy to próba odpowiedzi na te ciągle aktualne pytania.

Witold Szabłowski - dziennikarz "Dużego Formatu", autor bestsellerów Zabójca z miasta moreli. Reportaże z Turcji, Tańczące niedźwiedzie, współautor książki Nasz mały PRL. Laureat prestiżowych nagród, m.in.: Nagrody Dziennikarskiej Parlamentu Europejskiego, Nagrody im. Anny Lindh i nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego; nominowany do Nagrody Literackiej NIKE.

Książka "Sprawiedliwi zdrajcy. Sąsiedzi z Wołynia" - Witold Szabłowski - oprawa twarda - Wydawnictwo ZNAK. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2016 r. Cena 32.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Witold Szabłowski - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kobiety na Kresach na przełomie - okładka książki

Kobiety na Kresach na przełomie XIX i XX wieku

Adriana Dawid, Joanna Lusek (red.)
Produkty podobne:
Potępić UPA! - okładka książki

Potępić UPA!

Wiktor Poliszczuk
Refleksje i reminiscencje - okładka książki

Refleksje i reminiscencje

Michał Łubieński