pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wszystkie jesteśmy Belen

Autor książki:

Ana Elena Correa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Karakter
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
EAN: 9788366147959
ISBN: 978-83-6614-795-9
Data: 2021-10-04
27.51  39.00  11.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

"Opowieść o tym, jak Argentynki odzyskały prawo do aborcji.

W marcu 2014 roku bohaterka reportażu, tytułowa Belén, została prewencyjnie aresztowana, a dwa lata później skazana na osiem lat więzienia za samoistne poronienie. Autorka książki, prawniczka i aktywistka zaangażowana w walkę o prawa kobiet, opowiada historię uwolnienia dziewczyny, zdaje relację z procesu oraz demaskuje prawne i systemowe nadużycia, które doprowadziły do jej skazania. Pokazuje także, jak - między innymi dzięki precedensowi opisanemu w książce - udało się ostatecznie doprowadzić do zmiany zbrodniczego prawa. Portretuje przy tym środowisko argentyńskich feministek, które często za cenę utraty zdrowia i życia prywatnego krok po kroku zmieniają świat na taki, w którym kobieta przestanie być redukowana do inkubatora i stanie się autonomiczną jednostką.

Polskie wydanie książki zostało poszerzone o epilog, w którym autorka opisuje wydarzenia z końca 2020 roku, kiedy argentyński Senat przegłosował projekt legalnej i darmowej aborcji.

Ana Elena Correa - pochodząca z Buenos Aires prawniczka, aktywistka i feministka. Autorka książki o zrównoważonym rozwoju miast Ciudades, turismo y cultura. Herramientas para el desarrollo equitativo de las ciudades. Współpracowała przy wielu kampaniach społecznych, między innymi dla Amnesty International, PNUD i W20. Jedna z inicjatorek ruchu Ni Una Menos (Ani Jednej Mniej), zapoczątkowanego w 2015 roku w Argentynie przez tamtejsze feministki i aktywistki, którego głównym postulatem jest walka z przemocą wobec kobiet, szczególnie z maczyzmem i przejawami przemocy domowej. "

Książka "Wszystkie jesteśmy Belen" - Ana Elena Correa - oprawa miękka - Wydawnictwo Karakter. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2021 r. Cena 27.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]