pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Spotkania z biblijnymi nauczycielami wiary
Tytuł książki:

Spotkania z biblijnymi nauczycielami wiary

Autor książki:

ks. Stanisław Haręzga

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Wojciecha
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788375167580
ISBN: 978-83-7516-758-0
Data: 2015-08-12
18.14  18.39  0.25 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Żeby prawdziwie żyć wiarą, trzeba stale karmić się słowem Bożym. ,,Spotkania z biblijnymi nauczycielami wiary powstały by pomóc nam lepiej poznać Bożą ,,ekonomię zbawienia, by oddać Panu swoje serce i pozwolić by On je przemienił, by ,,radykalnie wyruszyć z Nim w nieznane, by zaprosić nas do prawdziwej współpracy z Najwyższym. Ta publikacja jest utrwaleniem Biblijnej Szkoły Wiary - cyklicznych spotkań zorganizowanych w Roku Wiary przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Uczestnicy, w trakcie comiesięcznych spotkań mieli okazję wpatrywać się w kolejną postać biblijną. ,,Patronem każdego spotkania była konkretna postać wielkiego nauczyciela i świadka wiary na tle opowiadanej przez Biblię historii zbawienia. Spośród wielu bohaterów wiary zostały wybrane postacie: Abrahama, Mojżesza, Samuela, Dawida, Eliasza i Jeremiasza (...), Maryi, Jana Chrzciciela, Piotra, Pawła i Jana. Z bogatej tradycji biblijnej poświęconej każdej z tych postaci zostały uwzględnione najbardziej charakterystyczne teksty ilustrujące ich heroiczną wiarę. Po ich lekturze zawsze miał miejsce krótki komentarz. Jego treścią była nie tyle historia życia biblijnego bohatera, ile raczej orędzie, jakie wnosi on w doświadczenie wiary, ucząc nas jej i pomagając nam w jej przeżywaniu. (ze wstępu)

Książka "Spotkania z biblijnymi nauczycielami wiary" - ks. Stanisław Haręzga (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Świętego Wojciecha. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2014 r. Cena 18.14 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2015-12-28
Wydawnictwo Święty Wojciech wydało książkę „Spotkania z biblijnymi nauczycielami wiary”. Benedykt XVI ustanowił w Kościele rok 2012/2013 Rokiem Wiary. Jego celem było służyć pomocą w odkrywaniu i pogłębianiu swej wiary w świecie biblijnych postaci Starego i Nowego Testamentu.
I tak, autor w Starym Testamencie umieścił sześciu proroków: Abrahama, Mojżesza, Samuela, Dawida, Eliasza i Jeremiasza. Natomiast w Nowym Testamencie są: Maryja, Jan Chrzciciel, oraz apostołowie Piotr, Paweł i Jan. Autor poświęcił każdej z postaci krótki opis, później rozważania tekstów biblijnych jak np. Pan powołał Abrahama i w jego późnej starości obdarzył synem, zawierając z Abrahamem przymierze. Medytując nad wybranymi tekstami, które są poświęcone Abrahamowi, odkryłam siebie. Przekonałam się, że im większa jest zażyłość człowieka z Bogiem, tym większa jest moc jego wstawiennictwa u Boga. Poznając historię Abrahama, zdałam sobie sprawę jak wielkie są żądze i potrzeby ludzi, a jak słaba jest nasza wiara. Ufając jednak wielkiemu miłosierdziu bożemu, jesteśmy w stanie coraz mocniej wchodzić w przymierze z Bogiem. Najlepszym pokarmem dla naszej wiary jest ofiara i modlitwa. Wszystkie swoje odkrycia w sprawach dotyczących wiary polecajmy i zawierzajmy Maryi, a swoją codzienność przeżywajmy na wzór Abrahama.
Na koniec, pod każdym opisem postaci i rozważaniami, jest zawarta modlitwa, z której możemy czerpać siły. Po modlitwie zaś zostały umieszczone wybrane świadectwa uczestników spotkań: księży, sióstr, ale także osób świeckich. W zakończeniu książki jest homilia wygłoszona podczas Eucharystii sprawowanej w archikatedrze przemyskiej na zakończenie Biblijnej Szkoły Wiary, w dniu 12 października 2013 roku.
Wydawnictwo Święty Wojciech wydało publikację tej książki mając nadzieję, że materiały w niej zawarte posłużą czytelnikowi do głębszej lektury Pisma Świętego.
Książka wydana w miękkiej oprawie, ma 273 strony, czyta się ją lekko, choć niektóre teksty z Pisma Świętego, czy modlitwy w formie wiersza, zmuszają czytelnika do głębszej refleksji, jak również stawiane pytania na końcu każdego rozdziału są inspiracją do osobistego przeżywania wiary.
Gorąco zachęcam do lektury i medytacji!
skomentuj opinię/recenzję [+]
ks. Stanisław Haręzga (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
O śmiertelności - okładka książki

O śmiertelności

św. Cyprian z Kartaginy
Produkty podobne:
Zgłębianie Słowa Bożego w lectio - okładka książki

Zgłębianie Słowa Bożego w lectio divina

o. Innocenzo Gargano OSBCam
Uniest krizu - okładka książki

Uniest krizu

ks. Krzysztof Wons SDS
Dyskretna obecność Maryi - okładka książki

Dyskretna obecność Maryi

Georgette Blaquiere