pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Pierwszy i drugi list do Tymoteusza. List do Tytusa. Seria: Nowy komentarz...
książka:

Pierwszy i drugi list do Tymoteusza. List do Tytusa. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XIV

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 696 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377971604
ISBN: 978-83-7797-160-4
Data: 2018-10-23
85.75  99.95  14.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Pierwszy i drugi list do Tymoteusza. List do Tytusa. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XIV - ks. Stanisław Haręzga - opis książki:

Kolejna z książek z serii Nowy Komentarz Biblijny. Tym razem o komentarz do Listów pastoralnych, jak określa się 1-2 Tm i Tt, pokusił się ks. dr hab. Stanisław Haręzga, ceniony wykładowca Pisma Świętego, niezwykle zaangażowany w biblijną odnowę Kościoła w Polsce. Jak stwierdził we wstępie do publikacji ks. prof. dr hab. Antoni Paciorek, „szczegółowa i pełna poświęcenia praca na niwie biblistyki pozwoliła Autorowi na przedstawienie wyczerpujących, jasnych i wyważonych sądów zarówno w kwestiach historycznych dotyczących Listów pastoralnych, jak i w kwestiach teologicznych”.

Książki z serii NKB przeznaczone są dla teologów i biblistów, lecz inspirację mogą znaleźć tu wszyscy zainteresowani pogłębianiem wiedzy biblijnej. Chcący znać kontekst powstania poszczególnych ksiąg, tło historyczne, realia polityczne etc. A w konsekwencji wiedzieć, co i dlaczego jest do nas kierowane. Według ks. Paciorka, praca autorstwa ks. Haręzgi „zapewne na wiele lat stanie się najpełniejszym komentarzem do Listów pastoralnych, a także jednym z ważniejszych odniesień do poznawania dziejów Kościoła czasów apostolskich”.

Książka „Pierwszy i drugi list do Tymoteusza. List do Tytusa. Seria: Nowy komentarz biblijny. Nowy Testament. Tom XIV” - oprawa twarda - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła.

Książka posiada 696 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Pierwszy i drugi list do Tymoteusza. List do Tytusa. Seria: Nowy komentarz..."
ks. Stanisław Haręzga - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: