pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dyskretna obecność Maryi

Autor książki:

Georgette Blaquiere

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788375800494
ISBN: 978-83-7580-049-4
Data: 2009-02-11
13.94 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka zaprasza nas do rozważań nad tym, co Słowo Boże mówi nam o Maryi, o Jej związku z Jezusem od Zwiastowania aż po Krzyż.
Czytamy w niej o historii miłosiernej czułości Boga, który nieustannie pragnie zjednoczenia z człowiekiem, aby go zbawić. Odnajdziemy w książce to wszystko, co w Ewangeliach jest fundamentem, na którym opiera się wiara i dogmaty dotyczące Matki Bożej.
Dzięki tej lekturze odkrywamy to, czego Bóg przez Maryję pragnie w nas dokonać: chce nauczyć nas, byśmy przeżywali nasze życie jako pielgrzymkę w wierze, jako wyruszenie w drogę ku nieznanemu, mając Słowo Boże za jedyne oparcie; zachęcić nas do pokochania naszego życia, na którym spoczywa Boże wezwanie. Bóg pragnie nauczyć nas, byśmy przeżywali nasze życie w radości wiary i w pewności, że każde "tak" wypowiedziane w wierze, przybliża nas do chwili "olśniewającego spotkania", bez względu na to, czy odbędzie się ono w świetle dnia, czy też w mrokach nocy. Duch Święty uczy nas także jak mamy stać się w pełni wolnymi, wyzwolonymi ze wszystkich naszych lęków, a w szczególności z tego ukrytego lęku przed Bogiem, który tak często nas paraliżuje na drogach naszych duchowych poszukiwań.
Poprzez karty tej książki Maryja przychodzi do nas jak niegdyś do Elżbiety. I co ciekawe, odnosimy wrażenie, czujemy, że "coś w nas porusza się", w tym, co najgłębiej ukryte w nas samych, w miejscu, które nie utraciło nigdy pamięci o Bogu i oczekuje Go.
Oby ta "książka-rekolekcje" przekazała nam radość z przyjęcia Słowa Życia, radość z tego, że Ono coraz głębiej zamieszkuje w naszym sercu, by wzbudzać w nas pragnienie czynienia "wszystkiego, cokolwiek On nam powie".

Książka "Dyskretna obecność Maryi" - Georgette Blaquiere - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2009 r. Cena 13.94 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.