pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Miłosierni jak Ojciec Pozwól się przemienić Bożemu Miłosierdziu
Tytuł książki:

Miłosierni jak Ojciec Pozwól się przemienić Bożemu Miłosierdziu

Autor książki:

ks. Krzysztof Porosło

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 328 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788374827355
ISBN: 978-83-7482-735-5
Data: 2016-04-17
23.02  29.90  6.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Tytuł tej książki nawiązuje do hasła Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, który stanowił inspirację do jej napisania. Jest ona poświęcona zgłębianiu misterium Bożego Miłosierdzia. Nie są to teoretyczne rozważania, ale praktyczny przewodnik w indywidualnych rekolekcjach, które mają doprowadzić czytelnika-uczestnika do rzeczywistego doświadczenia tego, o czym mówi Boże Słowo. Kolejne rozdziały książki zbudowane są wokół fragmentów Pisma Świętego, w których ukazana została tajemnica miłosierdzia. W każdym rozdziale znajduje się wybrany tekst biblijny do osobistej medytacji, pogłębione wskazówki, które pomagają w jego zrozumieniu, propozycje postanowień i zadań w pracy nad sobą, specjalna modlitwa oraz miejsce na zapiski duchowego dziennika.

Książka jest głęboko osadzona w myśli i tradycji Kościoła, ale też w doświadczeniu duchowym autora. Stanowi jego osobiste świadectwo, jego opowieść o pięknie i mocy Bożego miłosierdzia objawionego w biblijnych historiach, które aktualizują się w życiu każdego z nas. To znakomita propozycja dla tych, którzy pragną pogłębić i ożywić swoją relację z Bogiem.

"Tym, co tak naprawdę próbuje zrobić z nami szatan, jest odebranie nam ufności w Boga, wmówienie, że Bóg nie potrafi nas wyzwolić. Nie grzech, nawet nie powrót do grzechu, nie tysięczny upadek jest naszym największym problemem. Problemem jest utrata zaufania do Boga, utrata wiary w Jego miłosierdzie, zaprzestanie przychodzenia do Niego i oddawania swojego życia Jego miłosierdziu. Izraelici w drodze przez pustynię co chwilę upadali, co chwilę grzeszyli, odwracając się od Boga, ale szli za Nim tak długo, aż zobaczyli Ziemię Obiecaną. Właśnie w tym rzecz: żeby cały czas iść za Bogiem, nawet jeśli ta droga jest pełna upadków. Ważne, że na jej końcu czeka Ziemia Obiecana". [fragment książki]

Książka "Miłosierni jak Ojciec Pozwól się przemienić Bożemu Miłosierdziu" - ks. Krzysztof Porosło - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 328 stron i została wydana w 2015 r. Cena 23.02 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Krzysztof Porosło - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Walka duchowa - okładka książki

Walka duchowa

Wawrzyniec Scupoli
Filotea - okładka książki

Filotea

św. Franciszek Salezy
Króluj nam, Chryste - okładka książki

Króluj nam, Chryste

ks. Stanisław Małkowski
Złoty łańcuch - okładka książki

Złoty łańcuch

św. Tomasz z Akwinu
Przygotowanie do śmierci - okładka książki

Przygotowanie do śmierci

św. Alfons Maria de Liguori
Bóg dolin - okładka książki

Bóg dolin

Ronnie Trice
Produkty podobne:
Bóg wskrzesza miłosierdziem - okładka książki

Bóg wskrzesza miłosierdziem

ks. Krzysztof Kralka SAC
Zgłębianie Słowa Bożego w lectio - okładka książki

Zgłębianie Słowa Bożego w lectio divina

o. Innocenzo Gargano OSBCam