pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Biblijne pytania o Boże Miłosierdzie

Autor książki:

ks. Wojciech Pikor

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788378236696
ISBN: 978-83-7823-669-6
Data: 2016-01-12
15.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Papież Franciszek w bulli zapowiadającej Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia stwierdza, iż ,,potrzebujemy nieustannie kontemplować tajemnicę miłosierdzia" Boga. ,,To Jego bycie miłosiernym znajduje swe potwierdzenie w wielorakich dziełach historii zbawienia, gdzie dobroć Boga zwycięża nad chęcią kary i zniszczenia". Miłosiernym czynom Boga towarzyszy słowo, przez które objawienie Miłosierdzia przyjmuje kształt dialogu Boga z człowiekiem. Wypełnia się on w ostatnim Słowie miłosiernego Ojca - w Jezusie Chrystusie, którego ,,osoba jest niczym innym jak tylko miłością".

Książka ,,Biblijne pytania o Boże miłosierdzie" jest zaproszeniem do włączenia się w ten dialog z miłosiernym Bogiem. Dwadzieścia sześć pytań ludzi czasów Starego Testamentu postawionych w tej książce okazuje się być pytaniami obecnego czasu, w którym borykamy się z przemocą, terrorem, złem, cierpieniem i śmiercią. Pośrodku tych doświadczeń słowo Boże przynosi odpowiedź otwierającą nas na zrozumienie siebie w tajemnicy Bożego miłosierdzia.

Ks. Wojciech Pikor , prof. dr hab., ur. w 1969 r., wykładowca Pisma Świętego na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu i w Wyższym Seminarium Duchownym w Pelplinie, członek Zarządu Stowarzyszenia Biblistów Polskich, moderator diecezjalny Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Ostatnie publikacje książkowe: Rola ziemi w przymierzu Boga z Izraelem . Studium historyczno-teologiczne Księgi Ezechiela ; Odkrywanie siebie w dialogu z Jezusem . Narracyjna lektura Ewangelii wg św. Jana .

Książka "Biblijne pytania o Boże Miłosierdzie" - ks. Wojciech Pikor - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2016 r. Cena 15.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.