pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Społeczny wymiar bezpieczeństwa człowieka
Tytuł książki:

Społeczny wymiar bezpieczeństwa człowieka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 282 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788380857599
ISBN: 978-83-8085-759-9
Data: 2019-01-21
55.21  59.00  3.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Monografia stanowi interesujące spojrzenie na społeczny wymiar bezpieczeństwa człowieka. Jest ona skoncentrowana na człowieku wymagającym profesjonalnego wsparcia w odkrywaniu własnego potencjału, bądź w pokonywaniu różnorodnych trudności i zagrożeń. Problematyka bezpieczeństwa społecznego jest o tyle ważna, że dotyczy nie tylko egzystencji i zagrożeń społecznych, ale systemu bezpieczeństwa społecznego organizowanego przez państwo. Należy uznać, że publikacja wpisuje się w prowadzone od dłuższego czasu rozważania dotyczące współczesnych kontekstów bezpieczeństwa społecznego człowieka zagrożonego, w aspekcie dyskursu o jego przyszłości oraz tożsamości nauk o bezpieczeństwie. Są to ważne i aktualne zagadnienia, gdyż dotyczą z jednej strony zagrożeń społecznych, zaś z drugiej - instytucjonalnych działań w tym zakresie.

Publikacja uwrażliwia na nieuniknione w dobie globalizacji napięcia pomiędzy bezpieczeństwem społecznym człowieka a państwem jako organizatorem tego bezpieczeństwa. Porusza aktualne zagadnienia związane z problemami społecznymi i edukacyjnymi kontekstami bezpieczeństwa społecznego. Subtelnie zarysowuje perspektywy zmian, które wynikają z odpowiedzialnej refleksji nad sytuacją współczesnego człowieka. W książce znalazły się interesujące analizy pobudzające do przemyśleń i refleksji. Rozważane kwestie skłaniają do wprowadzenia istotnych zmian w systemie bezpieczeństwa społecznego człowieka i myśleniu o jego zachowaniach w sytuacji zagrożeń społecznych. Selektywny sposób podejścia do omawianych problemów sprzyja pokazaniu ich ostrości i kontrowersyjności.

Jest to książka adresowana do szerokiego grona odbiorców - zarówno pedagogów i psychologów społecznych, jak i przedstawicieli nauk o bezpieczeństwie, studentów różnych kierunków bezpieczeństwa, a także wszystkich zainteresowanych tematem.

Książka "Społeczny wymiar bezpieczeństwa człowieka" - Janusz Gierszewski, Andrzej Pieczywok - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 282 stron i została wydana w 2019 r. Cena 55.21 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Janusz Gierszewski, Andrzej Pieczywok - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Transnarodowe życie rodzin - okładka książki

Transnarodowe życie rodzin

Magdalena Ślusarczyk
Produkty podobne:
Nierówności społeczne we współczesnym - okładka książki

Nierówności społeczne we współczesnym świecie

Agnieszka Wołk, Anna Potasińska (red.)