pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Bezpieczeństwo personalne i strukturalne w trakcie zmian kulturowych
Tytuł książki:

Bezpieczeństwo personalne i strukturalne w trakcie zmian kulturowych

Autor książki:

Janusz Gierszewski, Iwona Osmólska

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 236 s.
EAN: 9788366491540
ISBN: 978-83-6649-154-0
Data: 2021-05-06
54.92  59.00  4.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka zawiera interesujące refleksje nad bezpieczeństwem personalnym i strukturalnym w ujęcie teoretycznym i praktycznym. Autorzy podejmują próbę odpowiedzi na pytanie czym jest bezpieczeństwo personalne i strukturalne oraz jakie ma ono znaczenie dla teorii i praktyki bezpieczeństwa. Ślady poszukiwań omawianej tematyki można odnaleźć w warstwie prezentowanych poglądów przedstawicieli nauk o bezpieczeństwie. Z analizy tekstów przebija postulat dokonania szerszej refleksji nad określeniem paradygmatu dla tej, tak ważnej z prakseologicznego punktu widzenia, dyscypliny naukowej. W publikacji przedstawiono aktualny stan wiedzy na temat badań w tym zakresie. W części praktycznej monografii zaprezentowane zostały wyniki badań pokazujące możliwości wykorzystania tych kategorii analitycznych w praktyce.

Jest to książka o przejrzystej strukturze, napisana komunikatywnym językiem, wskazującym na dogłębną znajomość omawianych zagadnień. Została wzbogacona tabelami i wykresami, a także obudowana aparaturą naukową z zakresu nauk społecznych i humanistycznych. Oceniając jej zawartość, chciałbym podkreślić jej uniwersalność i przydatność dla szerokiego grona potencjalnych czytelników, w tym studentów i nauczycieli akademickich różnych kierunków i specjalności naukowych.

Książka "Bezpieczeństwo personalne i strukturalne w trakcie zmian kulturowych" - Janusz Gierszewski, Iwona Osmólska (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 236 stron i została wydana w 2021 r. Cena 54.92 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]