pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Bezpieczeństwo kulturowe człowieka w dobie kryzysu jego tożsamości

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 284 s.
EAN: 9788382700169
ISBN: 978-83-8270-016-9
Data: 2021-11-08
55.86  60.00  4.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorzy podejmują próbę antropocentrycznego ujęcia bezpieczeństwa kulturowego człowieka w kontekście kryzysu jego tożsamości. Prezentowana praca zawiera wiele ważnych i interesujących analiz tego zagadnienia w ujęciu systemowym. Jednym z problemów podejmowanych w publikacji jest człowiek funkcjonujący w procesie zmiany społecznej. Główna płaszczyzną rozważań są procesy wpisane w ponowoczesność, takie jak: modernizacja społeczna, kultura masowa czy cyberkultura. Procesy globalizacji uwypuklają narcystyczną (egoistyczną) naturę człowieka, objawiającą się odrzuceniem dotychczasowych reguł, wartości i sposobów zachowania.

Jest to praca o przejrzystej strukturze, napisana komunikatywnym językiem, wskazującym na dogłębną znajomość omawianych zagadnień. Treści zostały przedstawione z zachowaniem logiki wywodu. Publikacja prezentuje wysokie walory epistemologiczne i stanowi logicznie ułożoną oraz spójną całość. Z pewnością uzupełni deficyt analizy istotnych problemów dotyczących bezpieczeństwa kulturowego człowieka, jego tożsamości i egzystencji.

Książka "Bezpieczeństwo kulturowe człowieka w dobie kryzysu jego tożsamości" - Janusz Gierszewski, Andrzej Pieczywok - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 284 stron i została wydana w 2021 r. Cena 55.86 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]