pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Społecznie odpowiedzialne inwestowanie na rynku kapitałowym w Polsce. Stan i perspektywy rozwoju

Autor książki:

Justyna Kłobukowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Mikołaja Kopernika
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 198 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788323142584
ISBN: 978-83-2314-258-4
Data: 2019-12-04
32.90 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Monografia przedstawia społecznie odpowiedzialne inwestowanie jako proces biorący pod uwagę kryteria ekologiczne, społeczne i związane z ładem korporacyjnym. Zamierzeniem autorki jest poszerzenie wiedzy Czytelnika na ten temat o czynniki mające wpływ na rozwój tego kierunku inwestowania na polskim rynku kapitałowym. Proponowane w monografii ujęcie tematyki jest szerokie. Z jednej strony odnosi się do historii tego procesu, z drugiej wskazuje aktualne trendy na poszczególnych rynkach międzynarodowych z uwzględnieniem sytuacji w Polsce.

Tematyka poruszana w monografii wiąże się z wyraźnym trendem na międzynarodowym rynku kapitałowym związanym z inwestowaniem opartym na kryteriach pozafinansowych oraz idei społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. W przystępny sposób zaprezentowano teoretyczną koncepcję społecznie odpowiedzialnego inwestowania oraz usystematyzowano kwestie terminologiczne. Zamieszczono przegląd najważniejszych rynków światowych wpisujących się w tę tendencję. Na podstawie dwóch autorskich badań empirycznych wieloaspektowo przeanalizowano stan oraz perspektywy rozwoju opisywanego procesu w Polsce.

Książka "Społecznie odpowiedzialne inwestowanie na rynku kapitałowym w Polsce. Stan i perspektywy rozwoju" - Justyna Kłobukowska - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Książka posiada 198 stron i została wydana w 2019 r. Cena 32.90 zł. Zapraszamy na zakupy!