pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Przedsiębiorcy i inwestorzy. Charakterystyka przedsiębiorców i ład...
książka:

Przedsiębiorcy i inwestorzy. Charakterystyka przedsiębiorców i ład korporacyjny a decyzje inwestycyjne na rynku kapitałowym w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 380 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788301206512
ISBN: 978-83-0120-651-2
Data: 2019-10-24
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Przedsiębiorcy i inwestorzy. Charakterystyka przedsiębiorców i ład korporacyjny a decyzje inwestycyjne na rynku kapitałowym w Polsce - Rafał Morawczyński - opis książki:

Książka jest poświęcona relacjom między przedsiębiorcami a inwestorami na prywatnym i publicznym rynku kapitałowym, opisuje znaczenie cech założycieli firm dla decyzji inwestycyjnych inwestorów oraz sposoby kształtowania ładu korporacyjnego.

W publikacji przedstawiono:
ewolucję poglądów na temat relacji między przedsiębiorcami a inwestorami, charakterystyki przedsiębiorców wiązane z sukcesem ich firm, sposoby zaspokajania potrzeb kapitałowych małych firm, sposoby działania inwestorów rynku prywatnego: aniołów biznesu i funduszy VC/PE, przebieg pierwszej oferty publicznej akcji (IPO), ład korporacyjny w spółkach z udziałem inwestorów, wyniki badania prywatnego rynku kapitałowego (aniołów biznesu i funduszy VC/PE) w Polsce: kryteria inwestycyjne, w tym znaczenie kwalifikacji przedsiębiorców i ich zespołów, kształtowanie ładu korporacyjnego, pomoc inwestorów w rozwijaniu firm przez ich założycieli. wyniki badania pierwszych ofert publicznych (IPO) spółek przedsiębiorców na GPW. Zaproponowano modele wyjaśniające: ustalenie ceny emisyjnej i stopy zwrotu na koniec pierwszego dnia obrotu. W modelach uwzględniono: charakterystykę przedsiębiorców, ład korporacyjny, cechy spółek i ich wyniki finansowe, cechy pośredników (oferujących akcje i audytorów sprawozdania finansowego), koniunkturę giełdową.

Książka „Przedsiębiorcy i inwestorzy. Charakterystyka przedsiębiorców i ład korporacyjny a decyzje inwestycyjne na rynku kapitałowym w Polsce” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe PWN.

Książka posiada 380 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Przedsiębiorcy i inwestorzy. Charakterystyka przedsiębiorców i ład..."