pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Socjologia uspołecznienia. Księga dedykowana Profesor Mirosławie Marody

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373837614
ISBN: 978-83-7383-761-4
Data: 2015-05-05
27.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Mirosława Marody jest wyjątkową postacią polskiej socjologii. Od lat inspiruje zasadnicze dla rozwoju dyscypliny debaty i analizy. Jest wnikliwą interpretatorką przemian społecznych, mentorką i nauczycielką wielu socjologów. Jest także autorką ważnych prac naukowych.

Zasadniczym celem powstania Socjologii uspołecznienia było przedstawienie problematyki, którą od lat konsekwentnie zajmuje się Mirosława Marody, jako płaszczyzny łączącej różne gałęzie nauk społecznych. Książka składa się z czterech części: Uwikłanie badacza, W uwięzi więzi, Zakorzeniona gospodarka oraz Polityka i polityczność w procesie przemian. Nawiązują one do zagadnień, na których skupia się w swojej pracy naukowej profesor Marody. Autorami opublikowanych tu tekstów są współpracujący z nią wybitni naukowcy, a także wypromowani przez nią doktorzy.

"Autorzy Socjologii uspołecznienia podejmują najbardziej istotne dla naszej dyscypliny rozważania, których w Polsce w ostatnich kilkudziesięciu latach było jak na lekarstwo. Napisali dzieło spójne wewnętrznie, o dobrze przemyślanej strukturze".

Z recenzji wydawniczej prof. Mariana Golki

Książka "Socjologia uspołecznienia. Księga dedykowana Profesor Mirosławie Marody" - Mikołaj Lewicki, Sławomir Mandes, Anna Przybylska, Małgorzata Sikorska, Cezary Trutkowski (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2015 r. Cena 27.05 zł. Zapraszamy na zakupy!