pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Homo ethicus - homo moralis. Marii Ossowskiej koncepcja socjologii...
Tytuł książki:

Homo ethicus - homo moralis. Marii Ossowskiej koncepcja socjologii moralności

Autor książki:

Wojciech Misztal

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788373838758
ISBN: 978-83-7383-875-8
Data: 2017-07-03
31.88  37.80  5.92 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Książka Wojciecha Misztala poświęcona jest krytycznemu omówieniu i analizie poglądów jednej z najważniejszych postaci polskiej humanistyki i nauk społecznych XX w., jaką bez wątpienia była Maria Ossowska. Twórczość pisarska tej intelektualistki, twórczyni podstaw naukowego badania zjawisk moralnych, jej oddziaływanie na polską socjologię i nauki humanistyczne - a wciąż żyją jej uczniowie i kontynuatorzy, choć sama Ossowska zmarła w 1974 r. - od dawna zasługują na wnikliwe studium i całościową analizę. Dobrze zatem się stało, że wreszcie otrzymujemy taką kompletną i kompetentną biografię intelektualną, potrzebną środowisku akademickiemu, ale też - dzięki przystępnej formie - mającą szansę dotrzeć do szerszego kręgu odbiorców.

Maria Ossowska rozpoczęła swoją podróż intelektualną jako badaczka związana z neopozytywistyczną szkołą lwowsko-warszawską (...), fascynując się w tym wczesnym okresie analizami logiczno-semantycznymi, a zakończyła prekursorskim projektem nowoczesnego programu socjologii moralności. (...) Istotą tej koncepcji jest badanie moralności jako zjawiska społecznego, opisywanie i analizowanie norm i wartości moralnych jako czynnika, który jest przez życie społeczne kształtowany, ale też - z drugiej strony - jako czynnika, który wpływa na życie społeczne, gospodarcze, relacje międzyludzkie itd.

dr hab. Wojciech Pawlik, prof. UW

Wojciech Misztal, ur. 1962, dr hab., socjolog, pracuje w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Kierownik Zakładu Socjologii Gospodarki i Organizacji. Jego zainteresowania naukowe zainspirowane twórczością Marii Ossowskiej (Wzór demokraty) oscylują wokół problematyki społeczeństwa obywatelskiego i dialogu obywatelskiego.

Książka "Homo ethicus - homo moralis. Marii Ossowskiej koncepcja socjologii moralności" - Wojciech Misztal - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2017 r. Cena 31.88 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Wojciech Misztal - autor m.in.:
Produkty podobne:
Współczesna teoria i praktyka badań - okładka książki

Współczesna teoria i praktyka badań społecznych...

Jerzy Juchnowski, Robert Wiszalowski (red.)