pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Słynni polscy olimpijczycy. Zeszyt 5. Jerzy Pawłowski. Szablista wszech...
»
»
»
książka:

Słynni polscy olimpijczycy. Zeszyt 5. Jerzy Pawłowski. Szablista wszech czasów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Krajowa Agencja Wydawnicza
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 32 s.
EAN: 9788375522174
ISBN: 978-83-7552-217-4
Data: 2009-05-21
Cena wydawcy: 10.00 złpozycja niedostępna

Słynni polscy olimpijczycy. Zeszyt 5. Jerzy Pawłowski. Szablista wszech czasów - opis książki:

Sport często łączył się i mieszał z polityką. Nie było jednak w historii polskiego sportu postaci, u której było to tak wyraźnie widać, jak w wypadku Jerzego Pawłowskiego. Jeśli jest ktoś, kto nigdy o nim nie słyszał nic w tym dziwnego. Władze PRL zadbały o to, aby nazwisko Jerzego Pawłowskiego zostało wymazane z kronik, tabel i zestawień. Istnieje wiele publikacji na temat polskiego olimpizmu i szermierki, w których nazwiska Pawłowski nie ma w ogóle, a jeśli jest, to tylko w kontekście zdrady i wyroku peerelowskiego sądu, który skazał go za nią w 1976 r. Czasami te publikacje zakrawają o śmieszność, gdy przy złotym medalu dla Polski w szermierce z igrzysk w Meksyku w 1968 r. zostawiają puste miejsce. Plan władz Polski Ludowej, aby o Pawłowskim nie mówiło się w ogóle, albo - jeśli już, to źle - długo się ziszczał.

Książka „Słynni polscy olimpijczycy. Zeszyt 5. Jerzy Pawłowski. Szablista wszech czasów” - oprawa miękka - Wydawnictwo Krajowa Agencja Wydawnicza.

Książka posiada 32 stron i została wydana w 2008 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Słynni polscy olimpijczycy. Zeszyt 5. Jerzy Pawłowski. Szablista wszech..."