pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Skuteczni Święci. Święty Maksymilian Kolbe

Dane szczegółowe:
Wydawca: Edycja Świętego Pawła
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64 s.
Wymiar: 165x115 mm
EAN: 9788381311175
ISBN: 978-83-8131-117-5
Data: 2021-01-21
6.30  9.84  3.54 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Święty Maksymilian Maria Kolbe, kapłan, franciszkanin, męczennik miłości, który oddał życie za Boga i bliźniego, przyszedł na świat w 1894 r. w Zduńskiej Woli, w bardzo religijnej rodzinie Juliusza Kolbego i Marianny z Dąbrowskich. Na chrzcie otrzymał imię Rajmund. Był bardzo wrażliwym chłopcem, najbardziej religijnym wśród braci. Od najmłodszych lat miał szczególne nabożeństwo do Maryi. To właśnie Matce Bożej święty zawierzył, Jej dedykował i z Jej pomocą prowadził wszystkie wielkie dzieła swojego życia. Wizjonerskie i nowatorskie na czasy, w których żył, by wymienić miesięcznik Rycerz Niepokalanej, Radio Niepokalanów czy misje w Japonii.
O. Maksymilian jako odważny chrześcijanin tam, gdzie posłał go Bóg, prowadził innych ku Niemu i dawał świadectwo niezwykłego zaufania Opatrzności. Skazany na śmierć głodową, dobrowolnie oddał życie za współwięźnia, Franciszka Gajowniczka, w obozie w Auschwitz. Zmarł 14 sierpnia 1941 r.
Kościół ustanowił św. Maksymiliana patronem rodzin ze względu na jego heroiczny akt miłości wobec człowieka i jego rodziny. Zwracają się do niego małżonkowie, dzieci, wszyscy, którzy potrzebują rodzinnego pojednania, oraz ci, którzy z różnych powodów są rozdzieleni (rodzinnymi podziałami, waśniami, a także z powodów ekonomicznych pracują w różnych miastach, krajach).
Tradycyjnie w modlitewniku znajdziemy modlitwy świętego (np. akt poświęcenia się Niepokalanej), jak i za jego wstawiennictwem (m.in. koronka, nowenna, litania).
Wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.

Książka "Skuteczni Święci. Święty Maksymilian Kolbe" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła. Książka posiada 64 stron i została wydana w 2021 r. Cena 6.30 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]