pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika

Autor książki:

Tomasz P. Terlikowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Esprit
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 672 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788367291422
ISBN: 978-83-6729-142-2
Data: 2022-06-13
44.43  69.90  25.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Maksymilian M. Kolbe - Szaleniec Niepokalanej Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który głęboko przyjął do serca ewangeliczną prawdę o tym, iż nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze i bezkompromisowości. KIM TAK NAPRAWDĘ BYŁ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH POLSKICH ŚWIĘTYCH
Katolicki publicysta i filozof Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen.

Autor bada fascynujące życie kapłana, jego duchowość, powołanie, zaangażowanie społeczne oraz wizjonerskie podejście do nowych technologii. Przede wszystkim jednak staje twarzą w twarz z oskarżeniem ojca Kolbego o antysemityzm.

Ta książka jest nie tylko fascynującą opowieścią o zakonniku tworzącym pierwsze kościelne imperium medialne, ale przede wszystkim jest próbą zrozumienia człowieka, którego życie jest niezwykłym świadectwem wierności najważniejszemu z przykazań - przykazaniu miłości Boga i bliźniego.

Książka "Maksymilian M. Kolbe. Biografia świętego męczennika" - Tomasz P. Terlikowski - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Esprit. Książka posiada 672 stron i została wydana w 2022 r. Cena 44.43 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]