pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Skóra. Fascynująca historia. Odkrywczy sposób rozumienia skóry

autor:

Yael Adler

Dane szczegółowe:
Wydawca: Feeria
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 140x205 mm
EAN: 9788372296221
ISBN: 978-83-7229-622-1
Data: 2017-01-12
pozycja niedostępna

Skóra. Fascynująca historia. Odkrywczy sposób rozumienia skóry - Yael Adler - opis książki:

Aksamitna, jedwabista, delikatna - każdy z nas chciałby mówić tak o swojej skórze, tymczasem bywa, że rzeczywistość odziera nas ze złudzeń. Wychodzimy ze skóry, by była piękna i miła w dotyku nie mając nawet świadomości, jak wielką krzywdę robimy jej czasami tzw. pielęgnacją.

Problemy skórne to dla wielu największy problem. Największy nie bez przesady, bo to istotnie największy organ, jaki ma do dyspozycji człowiek.. Poznając jej tajniki, dowiesz się, jaki masz wpływ na to by, poczuć się w niej jak najlepiej.

Główne zadanie skóry to nie tylko mizdrzenie się atrakcyjną powierzchownością. To ciągłe nawiązywanie kontaktu i wchodzenie w interakcję z otoczeniem. Szereg tak ważnych zadań jak : pomiary temperatury, wydzielanie wody i innych substancji oraz pobieranie światła i przekształcania je w ciepło. Oprócz tego za pomocą komórek zmysłowych, włosków i receptorów skóra bada też cały czas, czy na zewnątrz jest wietrznie, zimno, a może sucho; czy dany przedmiot jest szorstki czy gładki; miękki czy twardy; spiczasty czy obły. Bo często już przez skórę czujemy, czy nam coś odpowiada, czy nie.

Autorka odpowiada na pytania:
Jak zadbać o higienę, nie podrażniając skóry?
- Jaki wpływ ma na nią żywienie?
- Jak i dlaczego odbija się na niej stres?
- Czym zwalczać trądzik?
- Ile się opalać?
- Co daje kwas hialuronowy?
- Jak to jest z tatuażami?
- Jak odróżnić niepokojące znamiona od zwyczajnych?
- Strefy erogenne - obszar specjalnego zainteresowania
Skóra, choć lubi się chować pod makijażem, w najważniejszych dla nas fragmentach jest naga i bezbronna. Twarz, dłonie, dekolt, a często też ręce i nogi są wciąż na publicznym widoku. Tymczasem skóra co chwila płata nam figle. A to gdzieś się zaczerwieni, a to przesuszy, a to coś na niej wyskoczy. Przeczytaj tę książkę i odkryj chowane głęboko pod skórą tajemnice, by odetchnąć całą jej powierzchnią.

Książka „Skóra. Fascynująca historia. Odkrywczy sposób rozumienia skóry” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Feeria.

Książka posiada 384 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Skóra. Fascynująca historia. Odkrywczy sposób rozumienia skóry"
Yael Adler - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również: