pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sens i wartość zdrowia w kontekście współczesnej mentalności

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 136 s.
EAN: 9788380855298
ISBN: 978-83-8085-529-8
Data: 2020-09-15
37.49  39.00  1.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Trudno wyobrazić sobie temat bardziej uniwersalny niż zdrowie i bardziej aktualny niż współczesność. W książce zostały one połączone w perspektywie psychologicznej. Zwykle twierdzimy, że "zdrowie jest najważniejsze". Czy do pomyślenia jest, że nie zawsze, nie dla wszystkich, nie w każdej sytuacji? Co decyduje o sposobie rozumienia i wartościowania zdrowia? Jak to się dzieje, że coś, co dla jednych jest obowiązkowym elementem profilaktyki zdrowotnej, dla innych stanowi "wymysł współczesności"? W książce znaleźć można odpowiedzi na te i wiele innych pytań, istotnych dla naszego jednostkowego, społecznego i kulturowego funkcjonowania. Prezentuje stosunek do własnego zdrowia ujmowanego przez pryzmat preferencji określających współczesny świat - szybko, łatwo, jednoznacznie. Preferencje te określają kształt mentalności współczesnego człowieka, określonej mianem "mentalności prawego kciuka", która oddziałuje na sposób dokonywania ocen, wartościowania i podejmowania decyzji w różnych obszarach aktywności człowieka.

Dla nauczycieli akademickich i studentów treści zawarte w publikacji mogą stanowić inspirujące poszerzenie perspektyw opisu i interpretacji zjawisk związanych z szeroko pojętą sferą zdrowia. Dla wszystkich zainteresowanych problemami współczesności - zwłaszcza tych, którzy lubią myśleć - ukazana w książce problematyka może się natomiast stać odniesieniem, pozwalającym na głębszą refleksję o świecie.

Książka "Sens i wartość zdrowia w kontekście współczesnej mentalności" - Małgorzata Górnik-Durose, Agnieszka Pasztak-Opiłka, Łukasz Jach, Teresa Sikora - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin. Książka posiada 136 stron i została wydana w 2020 r. Cena 37.49 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]