pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wystarczająco dobre życie. Konteksty psychologiczne
Tytuł książki:

Wystarczająco dobre życie. Konteksty psychologiczne

Autor książki:

Monika Kornaszewska-Polak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Humanitas
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 264 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788364788291
ISBN: 978-83-64788-29-1
Data: 2015-10-02
31.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wystarczająco dobre życie. Konteksty psychologiczne - opis książki:

Po co żyjemy?
Czym jest dobre życie?
Człowiek nieustannie docieka sensu swojego istnienia, próbując odnaleźć jego przyczynę i cel. W prezentowanej monografii, wpisującej się w nurt psychologii pozytywnej, ukazano, jakich odpowiedzi na pytania o dobre życie udziela współczesna psychologia w trzech jego obszarach: rodzinie, zdrowiu i pracy.

Wystarczająco dobre życie (ang. good enough) oznacza odnalezienie swojego miejsca w świecie, stworzenie warunków odpowiednich dla rozwoju własnych możliwości w swoim środowisku lokalnym, kształtowanie kompetencji osobowych, zdobywanie równowagi psychicznej i satysfakcjonującej jakości życia.

Życie pod presją pochłania ogromne zasoby energii, zmusza do nieustannej mobilizacji i czujności, do stałego podejmowania właściwych decyzji. To przyspieszenie staje się ryzykowne i zagraża dobrostanowi, zdrowiu psychicznemu i zadowoleniu z życia. Jak znaleźć równowagę? Jak optymalnie korzystać z własnych zasobów?
Jak skutecznie radzić sobie w zmiennych kolejach losu, kryzysach, sytuacjach zaskakujących i nieoczekiwanych?
„Pomysł napisania monografii, zawierającej wieloaspektowe podejście do problematyki jakości życia, szeroko określonej jako wystarczająco dobre życie, jest bardzo interesujący i poznawczo wartościowy. Określenie „wystarczająco dobre życie" jest pojemne i może zakresowe obejmować zasadniczo wiele możliwych aspektów zachowania i funkcjonowania człowieka w relacjach z innymi. Pomysł monografii wpisuje się w popularne obecnie badania w nurcie psychologii pozytywnej i jakości życia."

dr hab., prof. UKSW Henryk Gasiul

Książka "Wystarczająco dobre życie. Konteksty psychologiczne" - Monika Kornaszewska-Polak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Humanitas. Książka posiada 264 stron i została wydana w 2015 r. Cena 31.51 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]