pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Sekrety Szczecina cz. 3
Tytuł książki:

Sekrety Szczecina cz. 3

Autor książki:

Roman Czejarek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księży Młyn
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 144 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788377293812
ISBN: 978-83-7729-381-2
Data: 2017-10-25
27.08  39.90  12.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Szczecin to niezwykłe miasto o barwnej historii. Kto wie, czy jej najciekawszy okres nie przypada właśnie na lata PRL-u. Z jednej strony słynne mewki, Baltona, bony PKO, Pewex, podejrzana "Bajka", Kaskada, pierwszy striptiz, Karel Gott, Ałła Pugaczowa oraz bratnie delegacje z NRD, Czechosłowacji i Związku Radzieckiego. Z drugiej - robotnicze protesty grudnia 1970 roku i sierpnia 1980 roku, Marian Jurczyk, "Solidarność 80", agenci SB, a nawet podstawione panienki mające być przynęta dla zagranicznych marynarzy.

O tym wszystkim przeczytają Państwo w trzeciej części "Seretów Szczecina" poświęconej w całości latom PRL-u, czyli okresowi od 1945 do 1989 roku. W książce opisane zostały legendy z tamtych lat: "Odra" i pierwsze w Polsce ścieralne jeansy, czyli marmurki, "Wiskord" oraz kultowe kasety magnetofonowe, "Dana" i kreatorzy mody z lat propagandy sukcesu. Do tego Smyk, czyli szczeciński maluch, motocykle znad Odry, czekoladki "Gryfa" i oczywiście statki z "Warskiego". Filipinki, Karger, hotele Arkona i Neptun, kulisy sporu Szczecina z Krakowem oraz dużo bardziej poważnego konfliktu Polska - NRD o tor na Zalewie Szczecińskim. Konfliktu, który o mały włos nie doprowadził do otwartej wojny wewnątrz Układu Warszawskiego! Jest to jedna z najbardziej skrywanych tajemnic PRL-u.

Kto kochał "Arkonkę" i "Gontynkę", kto umawiał się na randki pod Grzybkiem przy Bramie Portowej, kto robił zakupy w "Posejdonie" lub na Turzynie, ale też bał się czarnej Wołgi lub "rzeźnika z Niebuszewa" odnajdzie w tej książce swoją młodość. Autorem jest Roman Czejarek, znany dziennikarz i kolekcjoner pamiątek z Pomorza Zachodniego, człowiek, który o sekretach Szczecina wie prawie wszystko. Polecamy!

Książka "Sekrety Szczecina cz. 3" - Roman Czejarek - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Młyn. Książka posiada 144 stron i została wydana w 2017 r. Cena 27.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Roman Czejarek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sekrety Szczecina - okładka książki

Sekrety Szczecina

Roman Czejarek
Sekrety Jeleniej Góry - okładka książki

Sekrety Jeleniej Góry

Ivo Łaborewicz
Sekrety Szczecina cz. 2 - okładka książki

Sekrety Szczecina cz. 2

Roman Czejarek
Sekrety Poznania - okładka książki

Sekrety Poznania

Zbigniew Kopeć
Produkty podobne:
Sekrety Szczecina cz. 2 - okładka książki

Sekrety Szczecina cz. 2

Roman Czejarek
Sekrety Szczecina - okładka książki

Sekrety Szczecina

Roman Czejarek
Sekrety Radomia - okładka książki

Sekrety Radomia

Marcin Kępa