pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Sekrety Szczecina

Autor książki:

Roman Czejarek

Dane szczegółowe:
Wydawca: Księży Młyn
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 128 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788377292235
ISBN: 978-83-7729-223-5
Data: 2014-11-14
27.08  39.90  12.82 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Żadne inne duże polskie miasto nie ma tylu tajemniczych i niezwykłych historii co Szczecin. Dlaczego Bo nigdzie indziej losy nie potoczyły się w tak skomplikowany sposób. W ciągu wieków miastem władali na przemian Niemcy, Polacy, Francuzi i Szwedzi. W czasie II wojny światowej największe zniszczenia spowodowali w nim nie Rosjanie, lecz Anglicy. Wiele razy w oficjalnej historii Szczecina próbowano przemilczać niewygodne fakty lub wymyślać nieprawdziwe propagandowe hasła. Tymczasem na przełomie XIX i XX wieku było to jedno z najważniejszych miast Europy.

To właśnie tu budowano największe w dziejach żeglugi statki pasażerskie, bijące później atlantyckie rekordy prędkości. Tu powstał pierwszy seryjny niemiecki samochód z napędem na przednie koła. Dziś takie rozwiązanie jest powszechnie stosowane, dawniej była to prawdziwa rewolucja w motoryzacji. Nie w stołecznym Berlinie, lecz w Szczecinie bracia Wright pierwszy raz zaprezentowali przed cesarzem swój samolot, licząc na intratny kontrakt i zakup maszyny przez armię. Choć brzmi to zaskakująco, tylko po dawnym Stettinie jeździły tramwaje kabriolety i i to stąd pochodził Carl Teike, który stworzył najsłynniejszy marsz wojskowy świata.

Jeżeli chcesz wiedzieć, co czeski piosenkarz Karel Gott miał wspólnego ze Szczecinem i z pierwszym striptizem, jaki skandal wywołał król tenorów Enrico Caruso albo co robił nad Odrą bokser wszech czasów Max Schmeling, ta książka jest właśnie dla Ciebie. Przeczytasz o polskich szpiegach pracujących wśród Niemców, krzywych domach i dziwnych rurach pod Wałami Chrobrego. Zapraszam na niezwykłą wyprawę przez dawne i współczesne Sekrety Szczecina.

Książka "Sekrety Szczecina" - Roman Czejarek - oprawa twarda - Wydawnictwo Księży Młyn. Książka posiada 128 stron i została wydana w 2014 r. Cena 27.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Roman Czejarek - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sekrety Szczecina cz. 2 - okładka książki

Sekrety Szczecina cz. 2

Roman Czejarek
Sekrety Legnicy - okładka książki

Sekrety Legnicy

Marcin Makuch
Szczecin którego nie ma - okładka książki

Szczecin którego nie ma

Roman Czejarek
Produkty podobne:
Sekrety Szczecina cz. 2 - okładka książki

Sekrety Szczecina cz. 2

Roman Czejarek
Sekrety Gorzowa - okładka książki

Sekrety Gorzowa

Paweł Staszak
Szczecin którego nie ma - okładka książki

Szczecin którego nie ma

Roman Czejarek
Sekrety Lwowa - okładka książki

Sekrety Lwowa

Jurij Smirnow
Pokolenia odchodzą. Relacje źródłowe - okładka książki

Pokolenia odchodzą. Relacje źródłowe polskich...

Hubert Chudzio, Alicja Śmigielska, Mariusz Solarz (red.)