pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rzeczozmęczenie. Jak żyć pełniej posiadając mniej

Autor książki:

James Wallman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Insignis
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 368 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788365315922
ISBN: 978-83-65315-92-2
Data: 2017-09-13
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Nowatorska książka specjalisty od prognozowania trendów Jamesa Wallmana opisuje coraz powszechniejsze poczucie rzeczozmęczenia i jednocześnie daje nam receptę na to jak się przed nim uchronić. Mamy więcej rzeczy niż kiedykolwiek będziemy potrzebować ubrania których nie nosimy sprzęty których nie używamy zabawki którymi się nie bawimy. Jednak posiadanie tego co jak nam się wydawało chcieliśmy posiadać nie czyni nas szczęśliwszymi. Taką postawą szkodzimy planecie. Zagracamy nasze domy. Jesteśmy zestresowani i zmęczeni nadmiarem. To może nas nawet zabić.

W tej książce James Wallman pokazuje nam że coraz większa liczba osób odwraca się od niepohamowanej konsumpcji. Robią tak wysocy rangą managerowie firm telekomunikacyjnych którzy sprzedają wszystko co posiadają a także dobrze sytuowane rodziny które przeprowadzają się do oddalonej od uczęszczanych traktów górskiej chaty.

Rozwiązanie proponowane przez Wallmana nie jest tak radykalne ale nie sposób przecenić jego znaczenia. Zdaniem Wallmana musimy zrewidować nasze wartości. Musimy mniej skupiać się na tym co posiadamy a bardziej na tym czego doświadczamy. Zamiast kupować nowy zegarek lub kolejną parę butów powinniśmy zainwestować w doświadczenia które możemy dzielić z innymi takie jak wyjazd na wakacje czy spotkanie z przyjaciółmi.

Książka "Rzeczozmęczenie. Jak żyć pełniej posiadając mniej" - James Wallman - oprawa miękka - Wydawnictwo Insignis. Książka posiada 368 stron i została wydana w 2017 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]