pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
podręcznik:

Rynkowy kontekst zarządzania gminą

Dane szczegółowe:
Wydawca: Naukowe ŚLĄSK
Oprawa: miękka
Ilość stron: 115 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788371645525
ISBN: 978-83-7164-552-5
Data: 2008-05-30
30.45 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

W wyniku przemian ustrojowych jakie dokonały się i dokonują w Polsce po 1989 roku, gminy stały się równoprawnym podmiotem gospodarczym rynku. Koniecznym warunkiem poprawnego funkcjonowania gminy w nowych warunkach stało się efektywne wykorzystanie zasobów rzeczowych, finansowych i kadrowych na rzecz interesów społeczności lokalnej. W nowych uwarunkowaniach, gminy nie mogą ograniczyć się do tradycyjnych form dostarczyciela usług publicznych społecznościom lokalnym, lecz muszą stać się prężnym, elastycznym podmiotem gospodarczym, biorącym udział w globalnym współzawodnictwie o rozwój. Zmuszone były wprowadzić zmiany w zarządzaniu i organizacji pracy, służące podniesieniu ich konkurencyjności.
Wybrane aspekty funkcjonowania gminy w zmieniających się uwarunkowaniach stały się przedmiotem niniejszego opracowania. W pracy przedstawiono specyfikę gminy, jako podmiotu rynkowego, scharakteryzowano jej otoczenie, produkt oraz odbiorców. Ukazano także wybrane aspekty zarządzania gminą, w tym: zarządzanie strategiczne, zarządzanie jakością, działania marketingowe i wizualizacyjne, oraz etyczne wyzwania dla samorządów.
Książka przeznaczona jest dla studentów wydziałów zarządzania i administracji. Jest również niezbędną lekturą dla kadry samorządowej.

Książka "Rynkowy kontekst zarządzania gminą" - Bożena Gajdzik - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK. Cena 30.45 zł. Zapraszamy na zakupy!