pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ruch w głosie. Ćwiczenia nie tylko dla dziennikarzy
Tytuł książki:

Ruch w głosie. Ćwiczenia nie tylko dla dziennikarzy

Autor książki:

Bogumiła Toczyska

Dane szczegółowe:
Wydawca: PODKOWA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 114 s.
Wymiar: 240x163 mm
EAN: 9788388299360
ISBN: 978-83-8829-936-0
Data: 2021-03-23
22.08 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Książka Bogumiły Toczyskiej adresowana jest do tych osób, które wykorzystują swój głos do pracy zawodowej przede wszystkim do dziennikarzy, prezenterów oraz reporterów. To do nich skierowane są informacje dotyczące emisji, intonacji, barwy głosu oraz ortofonii. Oczywiście, elementy te niewyczerpują całego arsenału cząstek składowych wypowiedzi ustnej. Zaliczyć do nich musimy również tempo, dynamikę czy też pauzy, które są niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na odbiór wypowiedzi.
Godna uwagi jest próba ujęcia graficznego formy ciągów melodyczno-fonetycznych tekstu. Zadanie to jest o tyle karkołomne, iż głosu ludzkiego nie da się łatwo wtłoczyć w teoretyczne ramy. Posiada on ogromną liczbę możliwych znaczeń, interpretacji, których nie można praktycznie ująć w jeden system notacji. Tym większe brawa dla autorki za próbę zmierzenia się z tym zadaniem.
Teoria oraz ćwiczenia praktyczne nie są usystematyzowane ze względu na poziom trudności, dlatego też część z nich może być bądź zbyt trudna, bądż też zbyt oczywista dla czytelnika.

Książka "Ruch w głosie. Ćwiczenia nie tylko dla dziennikarzy" - Bogumiła Toczyska - oprawa miękka - Wydawnictwo PODKOWA. Książka posiada 114 stron i została wydana w 2021 r. Cena 22.08 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Bogumiła Toczyska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Ruch rozwijający dla dzieci - okładka książki

Ruch rozwijający dla dzieci

Weronika Sherborne
Do-tkliwa artykulacja (+ CD) - okładka książki

Do-tkliwa artykulacja (+ CD)

Bogumiła Toczyska