pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Prawo wobec innowacji technologicznych
Prawo wobec innowacji technologicznych 28.96 zł pozycja dostępna!
książka:

Roszczenia przysługujące byłym właścicielom tzw. gruntów warszawskich

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2013
Oprawa: twarda
Ilość stron: 344 s.
EAN: 9788326442278
ISBN: 978-83-2644-227-8
Data: 2013-05-15
pozycja niedostępna

Roszczenia przysługujące byłym właścicielom tzw. gruntów warszawskich - Helena Ciepła, Rafał M. Sarbiński, Katarzyna Sobczyk-Szarbińska - opis książki:

Publikacja jest w dotychczasowej literaturze polskiej jedynym tak kompleksowym opracowaniem dotyczącym prawnej problematyki dochodzenia roszczeń przez byłych właścicieli (i ich następców prawnych) tzw. gruntów warszawskich na drodze postępowania administracyjnego i sądowego. Autorzy w sposób szczegółowy i przystępny omawiają poszczególne postanowienia dekretu z dnia 26 października 1945 r. o własności i użytkowaniu gruntów na obszarze m.st. Warszawy oraz wyjaśniają istotę problemów związanych z dochodzeniem roszczeń dekretowych, prezentując przy tym szeroko stanowisko doktryny. W książce przedstawiono również pogłębioną analizę bieżącego orzecznictwa sądowego, w tym licznych orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a także Sądu Najwyższego i Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Stanowi to dodatkowy walor opracowania, ponieważ wnioski z nich wypływające znajdują poparcie w rzeczywistych stanach faktycznych, będących przedmiotem rozstrzygnięcia warszawskich sądów. Książka jest adresowana do prawników praktyków i aplikantów zawodów prawniczych zajmujących się tematyką tzw. gruntów warszawskich, jak również do tych, którzy w swojej dotychczasowej pracy nie mieli do czynienia z tym zagadnieniem. Z pewnością okaże się przydatna także dla byłych właścicieli tzw. gruntów warszawskich, walczących o odzyskanie nieruchomości bądź uzyskanie odszkodowania, którym ułatwi zrozumienie niełatwych zagadnień prawnych.

Książka „Roszczenia przysługujące byłym właścicielom tzw. gruntów warszawskich” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business.

Książka posiada 344 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Roszczenia przysługujące byłym właścicielom tzw. gruntów warszawskich"
Helena Ciepła, Rafał M. Sarbiński, Katarzyna Sobczyk-Szarbińska - autor m.in.:
Prawo autorskie i prawa pokrewne - okładka książki
Prawo autorskie i prawa pokrewne Komentarz Wojciech Machała, Rafał M. Sarbiński (red.);
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe - okładka książki
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe w... Helena Ciepła, Mirosława Pytlewska-Smółka;
Obrót nieruchomościami w praktyce - okładka książki
Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej,... Helena Ciepła, Stella Brzeszczyńska ;