pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Interes publiczny i interes indywidualny w planowaniu i zagospodarowaniu...
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

Interes publiczny i interes indywidualny w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Seria: Studia i monografie nr 551

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 465 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788373957787
ISBN: 978-83-7395-778-7
Data: 2018-03-14
46.08  46.20  0.12 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Interes publiczny i interes indywidualny w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Seria: Studia i monografie nr 551 - Marta Woźniak - opis książki:

Książka pt. „Interes publiczny i interes indywidualny w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym” jest jedynym, dostępnym na polskim rynku opracowaniem monograficznym, dotyczącym konstrukcji prawnej interesu publicznego i interesu indywidualnego w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Problematykę interesów w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym przedstawiono z uwzględnieniem zagadnień aksjologii prawa oraz ustaleń przyjętych na gruncie nauki prawa administracyjnego. Autorka przyjęła założenie, że zakres interesów w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, może być prawidłowo wyznaczony w oparciu o złożony kompleks normatywny, uwzględniający nie tylko ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, ale i inne ustawy materialnego prawa administracyjnego.

Książka powstała u progu zmian zachodzących w procesie inwestycyjno-budowlanym, którego planowanie przestrzenne jest pierwszym i najważniejszym elementem, ale zawarte w niej ustalenia, tezy i wnioski mają charakter uniwersalny.

W książce uwzględniono w szerokim zakresie dotychczasowy dorobek doktryny prawa administracyjnego oraz orzecznictwo Naczelnego Sądu Administracyjnego, Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, Sądu Najwyższego i Trybunału Konstytucyjnego.

Adresatami książki mogą być pracownicy organów administracji publicznej, przedstawiciele zawodów prawniczych, słuchacze studiów podyplomowych z zakresu administracji publicznej a także studenci prawa i administracji.

Książka „Interes publiczny i interes indywidualny w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Seria: Studia i monografie nr 551” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Opolskiego.

Książka posiada 465 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Interes publiczny i interes indywidualny w planowaniu i zagospodarowaniu..."
Marta Woźniak - autor m.in.:
Dobra publiczne w administracji - okładka książki
Dobra publiczne w administracji Marta Woźniak, Ewa Pierzchała (red.);
Palestyna. Polityka-społeczeństwo-państwo - okładka książki
Palestyna. Polityka-społeczeństwo-państwo Izabela Kończak, Marta Woźniak (red.);
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Postępowanie administracyjne. Seria: - okładka książki
Postępowanie administracyjne. Seria: Podręczniki... Wojciech Federczyk, Michał Klimaszewski, Bartosz Majchrzak
Produkty podobne:
Prawo do informacji publicznej. - okładka książki
Prawo do informacji publicznej. Informacje niejawne.... Joanna Taczkowska-Olszewska, Monika Nowikowska