pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ustawa deweloperska. Pytania i odpowiedzi

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 80 s.
EAN: 9788383286174
ISBN: 978-83-8328-617-4
Data: 2023-04-12
110.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Książka omawia tzw. nową ustawę deweloperską z 20.05.2021 r. o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz Deweloperskim Funduszu Gwarancyjnym, obowiązującą od 1.07.2022 r. Publikacja w praktyczny sposób, w formie pytań i odpowiedzi wyjaśnia problemy sygnalizowane przez uczestników szkoleń z zakresu aspektów prawnych nowej ustawy deweloperskiej, które nie zostały rozstrzygnięte przez orzecznictwo ze względu na krótki okres obowiązywania ustawy.

Omówione w książce zagadnienia dotyczą przede wszystkim:
- wprowadzonych do systemu nowych rozwiązań w przedmiocie zapewnienia efektywnej ochrony praw nabywców lokali mieszkalnych lub domów jednorodzinnych,
- powiązania wpłat na mieszkaniowy rachunek powierniczy z harmonogramem realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego, eliminację ryzyka utraty przez nabywców środków finansowych zgromadzonych na mieszkaniowych rachunkach powierniczych,
- wprowadzenia obowiązku posiadania zgody banku albo zobowiązania do jej udzielenia na bezobciążeniowe wyodrębnienie lokalu mieszkalnego i przeniesienie jego własności na nabywcę oraz wprowadzenie Deweloperskiego Funduszu Gwarancyjnego, zapewniającego wypłatę środków wpłaconych przez nabywcę w sytuacji odstąpienia od umowy deweloperskiej, ogłoszenia upadłości dewelopera czy banku prowadzącego mieszkaniowy rachunek powierniczy.

Książka "Ustawa deweloperska. Pytania i odpowiedzi" - Helena Ciepła, Barbara Szczytowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 80 stron i została wydana w 2023 r. Cena 110.47 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.