pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Rola prawa w systemie gospodarki przestrzennej

Autor książki:

Maciej J. Nowak

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 223 s.
EAN: 9788366470668
Data: 2021-10-15
39.77  46.20  6.43 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Określenie roli prawa w planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym stanowi zadanie trudne, wymagające odwołania się do zróżnicowanych (także nie zawsze wzajemnie spójnych) punktów widzenia. W niniejszej książce przedstawiono kluczowe dla tego zagadnienia perspektywy i problemy.

Ze Wstępu
Prawa planowania i zagospodarowania przestrzennego nie da się opisywać w oderwaniu od zjawisk urbanistycznych, geograficznych, kulturowych, ekonomicznych czy socjologicznych. Niniejsza książka z powodzeniem wypełnia próżnię, która tworzy się na styku doktryny prawa i innych nauk. Przedstawione zagadnienia ukazano z perspektywy prawno-porównawczej, z wykorzystaniem dorobku krajowego i międzynarodowego.

dr hab. Marta Woźniak
To kolejny, aktualny i mocny głos w dyskusji na temat znaczenia i roli prawa w gospodarowaniu przestrzenią.

prof. dr hab. Barbara Szulczewska
Autorki i autorzy: Renata Giedych, Jerzy Hausner, Hubert Izdebski, Piotr Lorens, Tadeusz Markowski, Paweł Mickiewicz, Łukasz Mikuła, Maciej J. Nowak, Jacek Szlachta, Anna Aneta Tomczak, Igor Zachariasz, Magdalena Załęczna

Książka "Rola prawa w systemie gospodarki przestrzennej" - Maciej J. Nowak (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 223 stron i została wydana w 2021 r. Cena 39.77 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]