pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wieś jako przedmiot badań naukowych na początku XXI wieku
Tytuł książki:

Wieś jako przedmiot badań naukowych na początku XXI wieku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Scholar
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 150x240 mm
EAN: 9788373835559
ISBN: 978-83-7383-555-9
Data: 2011-12-20
25.11  29.40  4.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Wieś zmienia się, ewoluuje. Co znaczy dzisiaj, na początku XXI wieku Zastanawia się nad tym kilkanaście osób, znakomitych znawców problemu, przedstawicieli różnych dyscyplin: antropologii kulturowej, architektury, demografii, ekonomii, geografii, gospodarki przestrzennej, psychologii, socjologii. Ten zbiorowy wysiłek składa się zdaniem recenzenta pracy, prof. Andrzeja Kalety, na książkę interesującą, podbudzającą do dyskusji, wywołującą sporo różnych, najczęściej smutnych refleksji i bardzo potrzebną ludziom nie tylko naukowo związanym z obszarami wiejskimi .

Wieś od lat kurczy się na naszych oczach - nie tylko w sensie demograficznym - zwłaszcza w Europie Zachodniej, ale także podlega przekształceniom, upodobniając się w wielu wymiarach do miasta, skąd czerpie wzory w różnych sferach życia. Ten wpływ nie ma jednak charakteru jednostronnego, bo wieś także sporo wnosi do miasta. Relacje są więc wzajemne, szczególnie w takich krajach jak Polska, gdzie większość mieszkańców miast ma rodowód chłopski, a przynajmniej wiejski. Interesującym zagadnieniem badawczym może być pytanie: ile jest miasta we wsi i ile wsi w mieście prof. dr hab. Bohdan Jałowiecki

Książka "Wieś jako przedmiot badań naukowych na początku XXI wieku" - oprawa miękka - Wydawnictwo Scholar. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2011 r. Cena 25.11 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Zdrowie i choroba w kontekście - okładka książki

Zdrowie i choroba w kontekście psychospołecznym

Kazimierz Popielski, Michał Skrzypek, Ewa Albińska (red.)
Produkty podobne:
Przestrzenie krajobrazu kulturowego - okładka książki

Przestrzenie krajobrazu kulturowego wsi

Alicja Szerląg, Krystyna Dziubacka (red.)