pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie
książka:

Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 462 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788323536680
ISBN: 978-83-2353-668-0
Data: 2019-09-21
Cena wydawcy: 45.00 złpozycja niedostępna

Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie - opis książki:

Tom zawiera teksty osiemnastu przedstawicieli filozofującej kontynentalnej Europy, wymownie świadczące, że koncepcje, które rozsławiły Profesora Siemka na świecie - zwłaszcza różnica epistemiczno-epistemologiczna i późnonowoczesne uspołecznienie - są obecnie bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Bez odwołania się do nich nie sposób odpowiedzieć, jakie formy działania przyjmuje współcześnie rozum - czy to w rzeczywistości, czy w filozofii.

  • Jaka jest dzisiaj kondycja klasycznej filozofii niemieckiej od Kanta, przez Fichtego, Hegla, Schopenhauera, aż do Marksa - w czasach, gdy detranscendentalizacja myślenia tępi ostrze rozumu krytycznego, wypieranego przez rozum analityczny?
  • Czy instytucjonalne ramy i tożsamość Zjednoczonej Europy są adekwatnym "urzeczywistnieniem" rozumu politycznego?
  • Czy w poszukiwaniu pozaekonomicznych form uspołecznienia, intersubiektywności i deliberacji należy cofnąć się do Grecji?
  • Co oznacza dzisiaj dystynkcja Wschód/Zachód?

******

[Works, vol. 8] The Reception and Influence of Marek Siemek in Europe
This volume contains articles written by 18 representatives of the philosophical continental Europe, that bear witness to the fact that the concepts that made Professor Siemek famous worldwide - especially the epistemico-epistemological difference and late-modern socialization - are now more relevant than ever. Without referring to these concepts it is impossible to determine, where to find reason presently and what it should be concerned with.

Książka „Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie” - oprawa twarda - Wydawnictwo Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka posiada 462 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Recepcja i oddziaływanie Marka Siemka w Europie"