pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Radar na jachcie. Podręcznik RYA

Dane szczegółowe:
Wydawca: ALMA-PRESS
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 64 s.
Wymiar: 145x210 mm
EAN: 9788370205621
ISBN: 978-83-7020-562-1
Data: 2014-11-07
pozycja niedostępna

Radar na jachcie. Podręcznik RYA - Tim Bartlett - opis książki:

Radar morski jest urządzeniem elektronicznym, które mierzy namiar i odległość od obiektu i wyświetla tę informację w formie prostego obrazu, wskazując lokalizację takich obiektów jak ląd, znaki nawigacyjne i inne statki. Działa poprzez emisję krótkich impulsów elektromagnetycznych o bardzo wysokiej częstotliwości i odbiór fal powracających po odbiciu od obiektu.

Poradnik RYA wprowadzenie do radaru jest zgodny z programem kursu radarowego RYA i przydatny wszystkim użytkownikom radarów morskich.

RYA (Royal Yachting Association), czyli Królewski Związek Żeglarski to instytucja rządowa zajmująca się żeglarstwem, windsurfingiem i sportami motorowodnymi na morzu i na wodach wewnętrznych. Została powołana dla dobra wszystkich ludzi, uprawiających sporty wodne, działając w ich interesie na poziomie lokalnym, regionalnym, narodowym i globalnym.

Uprawnienia wydane przez RYA są uznawane na całym świecie. Co roku w kursach i szkoleniach organizowanych przez RYA bierze udział 140 000 żeglarzy zarówno profesjonalnych, jak i rekreacyjnych.

Książka „Radar na jachcie. Podręcznik RYA” - oprawa miękka - Wydawnictwo ALMA-PRESS.

Książka posiada 64 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Radar na jachcie. Podręcznik RYA"
Tim Bartlett - autor m.in.: