pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Quo vaditis? Interdyscyplinarne horyzonty nauk o mediach
Książki »
Tytuł książki:

Quo vaditis? Interdyscyplinarne horyzonty nauk o mediach

Dane szczegółowe:
Wydawca: ASPRA-JR
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 310 s.
Wymiar: 166x236 mm
EAN: 9788375453904
ISBN: 978-83-7545-390-4
Data: 2012-11-26
38.93  45.00  6.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h
Tom 17. serii Media początku XXI wieku wydawanej we współpracy z Instytutem Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego.

Książka Quo vaditis Interdyscyplinarne horyzonty nauk o mediach odpowiada przede wszystkim na pytanie o perspektywy nowej-starej dyscypliny naukowej - nauki o mediach. Nie ulega wątpliwości, iż jest istotnym przyczynkiem do budowania tożsamości polskiego medioznawstwa. Ponadto skłania do integracji środowisko badaczy mediów, pochodzących przecież z różnych dyscyplin naukowych. Najważniejsze jednak jest to, iż niniejsze wydawnictwo stanowi ważny krok w drodze ku dookreśleniu terminologicznych, metodologicznych oraz teoretycznych podstaw nauk o mediach. A przecież to właśnie one stanowią o autonomiczności każdej dyscypliny naukowej.

prof. dr hab. Marek Jabłonowski (Uniwersytet Warszawski) Zebrane w tomie teksty łączy silne powiązanie refleksji teoretycznej nad mediami masowymi z praktyką badawczą, różni zaś odwoływanie się do odmiennych perspektyw i dyscyplin naukowych. Autorzy skupiają uwagę na zagadnienia silnie zakorzenionych w nauce, np. pamięci kulturowej, konstruowaniu narracji czy psychologii perswazji, ale też podejmują zagadnienia zupełnie nowe, takie jak lokowanie produktu czy dziennikarstwo hybrydowe. Publikowane teksty dowodzą, że współczesne medioznawstwo musi rozwijać się w poprzek ustalonych podziałów i dyscyplin naukowych, korzystając z całego dorobku humanistyki i nauk społecznych. Badawcza eksploracja multimedialności wymaga interdyscyplinarnego podejścia. Taka jest - i wydaje się, że powinna być - logika rozwoju nauk o mediach.

prof. dr hab. Maciej Mrozowski (Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej)

Książka "Quo vaditis? Interdyscyplinarne horyzonty nauk o mediach" - oprawa miękka - Wydawnictwo ASPRA-JR. Książka posiada 310 stron i została wydana w 2012 r. Cena 38.93 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Kierunek eksperymentalny - okładka książki

Kierunek eksperymentalny

Piotr J. Fereński
Produkty podobne:
Pluralizm mediów, pluralizm w mediach. - okładka książki

Pluralizm mediów, pluralizm w mediach. Seria:...

Alicja Jaskiernia, Katarzyna Gajlewicz-Korab (red.)
Antropologia donosu. Seria: Inne - okładka książki

Antropologia donosu. Seria: Inne strony historii

Jarosław Syrnyk, Robert Klementowski (red.)