pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć. Praktyczny przewodnik

Autor książki:

Piero San Giorgio

Dane szczegółowe:
Wydawca: Editions Spotkania
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 480 s.
EAN: 9788379653249
ISBN: 978-83-7965-324-9
Data: 2020-06-30
40.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Brak prądu, wody w kranach, rozmrażające się lodówki - nie działa telefon, Internet, nieczynne bankomaty i stacje benzynowe - na ulicach mrok - Tak może się zaczynać upadek cywilizacji - Na pytanie, czy człowiek XXI wieku, żyjący w takim oderwaniu od natury, uzależniony od zdobyczy cywilizacji i globalnych powiązań może przetrwać taki upadek, usiłuje odpowiedzieć Piero San Giorgio.

Niektóre fragmenty książki są nie tylko ostrzeżeniem, ale brzmią jak prognoza, która się urzeczywistnia: - ? W czerwcu 2001 roku rząd USA przeprowadził symulację wybuchu epidemii. Celem operacji pod kryptonimem - Dark Winter było zbadanie zdolności amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej i szpitalnej do reagowania na wypadek wybuchu epidemii ogólnonarodowej. Według wyników eksperymentu, cały system bezpieczeństwa medycznego bardzo szybko by się zawalił. Symulowanego wirusa nie udało się opanować i w ciągu zaledwie czterech dni rozprzestrzenił się poza granice państwa, powodując panikę na całym świecie. Opracowanie szczepionki lub lekarstwa wymaga czasu. Szpitale szybko byłyby przepełnione, dotknięte brakiem łóżek i personelu pielęgniarskiego, a lekarze byliby jednymi z pierwszych, którzy zachorowali.

Gdy patrzymy dzisiaj na bieg wydarzeń w USA, wnioski nasuwają się same!
Fragment książki

Otrzymujecie Państwo książkę, która stała się aktualna w dzisiejszych czasach. Strach przed Pandemią unieruchomił część ludzkości, powodując spustoszenie w ekonomii krajów i społeczeństw. Nie pierwszy raz to się dzieje. Przypomnijmy hiszpańską grypę, która spowodowała więcej ofiar i strat niż cała I wojna światowa. Paraliż gospodarki spowodowany zarządzeniami władz państwowych i strach przed zarazą zmuszają nas do zastanowienia się, co robić?
Książka ta jest kompendium wiedzy o przetrwaniu w kryzysie epidemiologicznym i załamaniu gospodarczym, w którym przestaje działać cała infrastruktura, przy czym wykupowanie produktów żywnościowych i medycznych oraz załamanie dostaw do większości aglomeracji miejskich to tylko niektóre przykłady.

Z opowieści poprzednich pokoleń wiemy, jak to może wyglądać na przykładzie Warszawy w okresie II wojny światowej. Nie przypuszczaliśmy rok temu, kiedy zaczęliśmy pracę nad książką, że tak szybko stanie się ona aktualna.

Od redakcji

Piero San Giorgio - pisarz szwajcarski urodzony w Mediolanie (1971), znany z książki Survivre a leffondrement économique, wydanej w 2011 roku, a dotyczącej zagrożeń cywilizacyjnych i widma globalnej katastrofy lub wojny. Otrzymał wykształcenie w zakresie nowoczesnych technologii, globalnego marketingu i informatyki. Około 20 lat zajmował się projektami dotyczącymi Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki jako biznesmen, ekspert ds. marketingu i konsultant IT(m.in. dyrektor wykonawczy w Oracle, założyciel firmy Andiamo, dyrektor Salesforce.com oraz członek zarządu Business Investigation). Jest oficerem milicji w armii szwajcarskiej. Od 2005 roku podejmuje temat przyszłych katastrof, przewiduje upadek światowej gospodarki i bada sposoby na przetrwanie. Radykalizm też uczynił autora wybitnym orędownikiem ruchu przetrwania w świecie frankofonii.

Jego książka została opublikowana w Stanach Zjednoczonych w 2013 roku pod tytułem Survive The economic collapse" (Editions Washington Summit), następnie w Rosji w 2014 roku i wreszcie po włosku i arabsku w 2015 roku.

Kiedyś mówiono "obyś żył w ciekawych czasach", dziś wiemy, że one nastały.

Książka "Przetrwać upadek cywilizacji i przeżyć. Praktyczny przewodnik" - Piero San Giorgio - oprawa miękka - Wydawnictwo Editions Spotkania. Książka posiada 480 stron i została wydana w 2020 r. Cena 40.56 zł. Zapraszamy na zakupy!