pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Przedsiębiorczość i innowacje - problemy, koncepcje, wyzwania

Autor książki:

Stanisław Lis, Teresa Szot-Gabryś

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788360880364
ISBN: 978-83-60-880-36-6
Data: 2010-12-15
25.14 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W gospodarce rynkowej przedsiębiorczość i innowacje są siłą napędową rozwoju gospodarki. Konkurencja rynkowa wymusza efektywność gospodarowania i poszukiwania przewagi konkurencyjnej poprzez zastosowanie nowoczesnych metod zarządzania i wdrążania Innowacji, Czynniki te maja znaczenie dla sukcesu ekonomicznego przedsiębiorstwa, ale też respektowaniu ich przez przedsiębiorstwa przekłada się na efektywność gospodarki w skali lokalnej, regionalnej i ogólnokrajowej. Wymienione problemy były przedmiotem dyskusji w trakcie Międzynardowej Konferencji naukowej" Przedsiębiorczość i innowacje - problemy, koncepcje wyzwania, zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Umiejętności im. St. Staszica w Kielcach..
Część pierwsza monografii zatytułowana" Makroekonomiczne i instytucjonalne uwarunkowania rozwoju przedsiębiorczości”. Poświęcona jest wybranym aspektom, makroekonomicznym i instytucjonalnym rozwoju przedsiębiorczości, oraz roli, w szczególności sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w rozwoju gospodarczym
Cześć druga; ” Uwarunkowania wewnętrzne i otoczenia konkurencyjnego w rozwoju przedsiębiorczości” poświęcona jest różnym przejawom przedsiębiorczości od cech osobistych przedsiębiorcy do strategii działania w otoczeniu konkurencyjnym - a także wybranym instytucjom otoczenia biznesu.
Cześć trzecia "Rola wiedzy i innowacji w rozwoju i doskonaleniu zarządzania przedsiębiorstwem”, poświęcona jest wybranym aspektom doskonalenia systemu zarządzania przedsiębiorstwem.
Monografia skierowana jest do przedsiębiorców, studentów i osób zainteresowanych praktyką gospodarczą.

Książka "Przedsiębiorczość i innowacje - problemy, koncepcje, wyzwania" - Stanisław Lis, Teresa Szot-Gabryś (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Wyższa Szkoła Umiejętności w Kielcach. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2008 r. Cena 25.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.