pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Proste prawdy o przywództwie. 52 wskazówki, jak rozwijać servant leadership oraz budować zaufanie

Autor książki:

Ken Blanchard, Randy Conley

Dane szczegółowe:
Wydawca: MT Biznes
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 164 s.
Wymiar: 140x220 mm
EAN: 9788382311723
ISBN: 978-83-8231-172-3
Data: 2022-10-06
39.69  42.90  3.21 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Przywództwo nie jest tym, co lider narzuca pracownikom, lecz tym, co osiąga wspólnie z nimi. Skuteczne przywództwo to proces wywierania wpływu, w którym liderzy poprzez konsekwentne wdrażanie zdroworozsądkowych praktyk pomagają ludziom i organizacjom odnosić sukcesy. Niestety, w większości miejsc pracy z niezrozumiałych przyczyn ignoruje się te podstawowe zasady. Dlatego w niniejszej książce legendarny ekspert w dziedzinie przywództwa i autor bestsellerów Ken Blanchard oraz jego współpracownik Randy Conley postanowili podzielić się 52 prostymi wskazówkami, które pomogą liderom uczynić zdroworozsądkowe przywództwo powszechną praktyką. Proste prawdy o przywództwie jest dwuczęściową kompilacja przemyśleń Blancharda i Conleya na temat servant leadership i budowania zaufania. To świadectwo przenikliwej, zapadającej w pamięć, a miejscami sprzecznej z intuicją mądrości przywódczej. Czytelnicy dzięki niej odkryją:

Kiedy należy stosować różne podejścia (style przywódcze) do różnych - i do tych samych osób,

Co sprawia, że przywódcy służebni są gotowi przyjąć odpowiedzialność za swoje błędy,

Jak zachęcać ludzi do autonomii poprzez wyznaczanie granic,

Co jest wyznacznikiem skuteczności zaufanego przywódcy służebnego,

Dlaczego kluczem do wspierania rozwoju ludzi jest przyłapywanie ich na robieniu czegoś dobrze. Proste prawdy o przywództwie pozwolą każdemu liderowi wzbogacić swój styl przywódczy o proste, lecz nieodzowne praktyki, budować zaufanie poprzez servant leadership i wywierać pozytywny wpływ na otaczających go ludzi.

***

Ken Blanchard i Randy Conley napisali niezastąpiony przewodnik po servant leadership, z realnymi i praktycznymi krokami, jakie należy podjąć, aby stać się lepszym przywódcą i człowiekiem.

- Marshall Goldsmith, zdobywca pierwszego miejsca w rankingu najlepszych trenerów kadry menedżerskiej wg Thinkers50; autor bestsellerów New York Timesa W młodzieżowym slangu Ken Blanchard to prawdziwy gangster. To on pokazał nam, jak olbrzymią wartość ma servant ledership - i jak być przywódcą służebnym. Proste prawdy o przywództwie to kolejny ważny krok w naszej edukacji.

- Simon Sinek, optymista i autor bestsellera Zaczynaj od dlaczego wyróżnionego w rankingu New York Timesa Kiedy wprowadzisz w życie praktyczne pomysły przedstawione w tej książce - umocnisz swoje przywództwo, zbudujesz zaufanie w zespole i poprawisz swoje relacje. Czytaj i stosuj!

- Jon Gordon, autor bestsellera Potęga pozytywnego przywództwa Ken i Randy napisali prawdziwą perełkę. Każdy czytelnik znajdzie w niej ulubione wskazówki dotyczące przywództwa i - co bodaj najważniejsze - poczuje przypływ inspiracji pod wpływem konsekwentnego i pełnego pasji etosu zaufania i służby, który przewija się przez wszystkie pięćdziesiąt dwie wskazówki niczym złota nić.

- Dr John Blakey, założyciel The Trusted Executive Foundation Proste prawdy o przywództwie to rzadkie połączenie inspiracji i praktycznych porad, które uwielbiam w książkach. Sięgnij po tę propozycję, aby wzmocnić swoje relacje w pracy i w życiu osobistym.

- Larry C. Spears, autor i badacz przywództwa służebnego, Uniwersytet Gonzaga

Książka "Proste prawdy o przywództwie. 52 wskazówki, jak rozwijać servant leadership oraz budować zaufanie" - Ken Blanchard, Randy Conley - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo MT Biznes. Książka posiada 164 stron i została wydana w 2022 r. Cena 39.69 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]