pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Poza systemem

Autor książki:

Andrzej Waśko

Dane szczegółowe:
Wydawca: ARCANA
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 262 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788360940747
ISBN: 978-83-60940-74-7
Data: 2012-06-15
Cena wydawcy: 16.80 złpozycja niedostępna

Opis książki:

„Mityczna narracja, która rządzi dziś myśleniem większości Polaków ma temat współczesny, ale strukturę archaiczną. Opowiada o tym, jak po mrocznych czasach wzajemnych walk, bogowie i tytani zasiedli do wspólnej uczty przy okrągłym stole. Na tej uczcie postanowili, że odtąd nie będą już wciągać zwykłych śmiertelników do swoich wojen, tylko wspólnie zajmą się załatwianiem dla nich chleba i igrzysk. Niestety jeden z tytanów, imieniem Jarosław, zbuntował się, a wokół niego skupiły się wszystkie siły zła i ciemności. Co cztery lata, w okresie wyborów, Jarosław zmienia swoją prawdziwą postać, żeby oszukać zwykłych Polaków i wtrącić ich do Tartaru. Na przeszkodzie stają mu jednak Agora, Polsat i Tefałen, oraz inni dobrzy bogowie, którym ludzie winni być za to posłuszni i składać ofiary. Teologia, która zajmuje się głoszeniem i tłumaczeniem narodowi tego mitu, zwana jest marketingiem politycznym, a osobnicy wtajemniczeni w jego misteria uchodzą za najwyższych kapłanów”.

(Ze wstępu pt. Człowieku, gdzie ty żyjesz Zapiski etnologa )

Andrzej Waśko (1961) - historyk literatury, kulturoznawca, publicysta. Pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Kulturoznawstwa Akademii Ignatianum w Krakowie, redaktor naczelny pisma „Perspektywy Kultury”. Autor książek o epoce romantyzmu m.in. Romantyczny sarmatyzm (1995), Zygmunt Krasiński - oblicza poety (2001). Współzałożyciel „Arcanów”, publikuje m.in. w „Nowym Państwie” i „Naszym Dzienniku”. Poprzedni zbiór jego artykułów Demokracja bez korzeni, ukazał się w roku 2009.

Książka "Poza systemem" - Andrzej Waśko - oprawa miękka - Wydawnictwo ARCANA. Książka posiada 262 stron i została wydana w 2012 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]