pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Polsko Ty Moja. Spod Tatr Wysokich do wydm Bałtyku
Tytuł książki:

Polsko Ty Moja. Spod Tatr Wysokich do wydm Bałtyku

Autor książki:

Jan Gać

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 297 s.
Wymiar: 244x108 mm
EAN: 9788378237525
ISBN: 978-83-7823-752-5
Data: 2018-08-16
26.18  44.90  18.72 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Polsko ty moja
Czy dopiero wtedy, kiedy człowiek obiegnie pół świata, zaczyna odkrywać i w pełni doceniać własny kraj rodzinny? Jakieś ziarno prawdy tkwi w tej konstatacji. W zestawieniu z innymi krajami, niech będzie europejskimi, Polska plasuje się na samych wyżynach pod względem bogactwa swych dziejów, dokonań na polu architektury, rzeźby, malarstwa i wszelkich innych dziedzin sztuki. Sylwetki wielkich Polaków, jakże bogate i różnorodne, ale i kontrowersyjne w kontekście zawiłych dziejów kraju, są wprost porywające. Polska stanowi bogactwo regionów, a te można odkrywać tylko w zestawieniu jednych z drugimi. A cóż powiedzieć o krajobrazie i przyrodzie Polski? Najkrócej: różnorodność, wzniosłość i piękno.

"Polsko Ty Moja" to książka z dziedziny podróży kulturowej, podróży odbytej etapami środkiem kraju, od Tatr do Bałtyku, bez ambicji powielania treści kompetentnych przewodników. To rodzaj spontanicznego zachwytu nad spotykanymi po drodze miejscowościami i przyrodniczymi osobliwościami. To odkrywanie, podziwianie i przeżywanie ojczystego bogactwa. Właśnie ów emocjonalny element przeżywania jest tą wartością - bo to wszystko nasze - czego nie doświadczy się podczas podróży kulturowej poza granicami własnego kraju, bo wszystko tamto jest przecież wewnętrznie nam obce, choćby nawet kulturowo wyrastało z tego samego pnia cywilizacyjnego. Książka stanowi zachętę i zaproszenie do głębszego poznawania ojczystego kraju nie tylko zmysłami, nie tylko intelektualną refleksją, ale i umiłowaniem tego, co nasze, tego, co nas od wieków kształtuje.

Książka "Polsko Ty Moja. Spod Tatr Wysokich do wydm Bałtyku" - Jan Gać - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 297 stron i została wydana w 2018 r. Cena 26.18 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Jan Gać - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Obrazy spod powiek - okładka książki

Obrazy spod powiek

Agata Błachnio
Sylwetki i cienie - okładka książki

Sylwetki i cienie

Michał Rzecznik
Bałtyk - okładka książki

Bałtyk

Aleksandra Arendt