pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Jedno lato w Himalajach
Tytuł książki:

Jedno lato w Himalajach

Autor książki:

Michał Kochańczyk

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 188 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788381274968
ISBN: 978-83-8127-496-8
Data: 2020-08-03
23.68  34.90  11.22 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

„JEDNO LATO W HIMALAJACH” opisuje zmagania związane ze zdobywaniem dwóch ośmiotysięcznych szczytów – Cho Oyu i Nanga Parbat. Obie himalajskie wyprawy, w których brał udział autor, odbyły się w 1985 roku – kiedy polski himalaizm przeżywał swój rozkwit i także regionalne kluby wysokogórskie starały się zaznaczyć swoją obecność w górach wysokich. Organizatorami wypraw były: Klub Wysokogórski „Trójmiasto” i Klub Wysokogórski Kraków. Wśród uczestników znaleźli się najwybitniejsi polscy himalaiści: Jerzy Kukuczka, Andrzej Heinrich, Tadeusz Piotrowski. Bogato ilustrowana relacja, opisująca

dramatyczne wydarzenia, jakie zdarzyły się na stokach obu gór, warta jest polecenia tym wszystkim, których interesuje wysokogórska wspinaczka. Jest fragmentem historii – przywołaniem czasu i miejsc oraz ludzi, z których wielu, niestety, już nie ma.

 

MICHAŁ KOCHAŃCZYK – taternik, alpinista, polarnik, żeglarz, afrykanista – jednym słowem Człowiek Przygody. Od urodzenia gdańszczanin, od 50 lat związany z górską wspinaczką. Wieloletni prezes Klubu Wysokogórskiego „Trójmiasto”. Wspinał się w Tatrach, Pamirze, Himalajach, Andach, na Alasce, w górach Afryki i na Spitsbergenie. W przerwach między górskimi wyprawami zdarza mu się żeglować. Na dalekich i bliskich wyjazdach zawsze towarzyszy mu aparat fotograficzny – jego domowe archiwum zawiera dziesiątki tysięcy zdjęć i filmów.

Michał Kochańczyk to także znawca kultur świata, wykładowca akademicki, autor wielu artykułów i programów telewizyjnych, działacz na rzecz ochrony trójmiejskich lasów, itd., itd. Jest osobą szeroko znaną od Bałtyku po Tatry, można się o tym przekonać każdego roku w połowie maja, gdy przypadają Michałowe urodziny – wówczas rzesze przyjaciół oraz bliższych i dalszych znajomych przypominają Jubilatowi, jak bardzo Go cenią.

Książka "Jedno lato w Himalajach " - Michał Kochańczyk - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 188 stron i została wydana w 2020 r. Cena 23.68 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Michał Kochańczyk - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
To skomplikowane - okładka książki

To skomplikowane

Nikola Jabłońska
Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w - okładka książki

Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi

Jolanta Sowińska-Gogacz, Błażej Torański
Myśli w przelocie - okładka książki

Myśli w przelocie

Mirosław Sułek
Orient Express - okładka książki

Orient Express

Torbjorn Farovik
Najwyższy lot - okładka książki

Najwyższy lot

Antoni F. Ossendowski
Produkty podobne:
Dramat braci Messnerów - okładka książki

Dramat braci Messnerów

Jochen Hemmleb
Siedem lat w Tybecie - okładka książki

Siedem lat w Tybecie

Heinrich Harrer
W ścianach Dżangała - okładka książki

W ścianach Dżangała

Jacek Kantorczyk
Lot koło Nagiej Damy - okładka książki

Lot koło Nagiej Damy

Monika Rogozińska
Tam - okładka książki

Tam

Natasza Goerke