pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Dzieci szariatu. Losy tych, o których upomniał się islam

Autor książki:

Nadia Hamid

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788381271868
ISBN: 978-83-8127-186-8
Data: 2018-12-04
11.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Po tej lekturze nic już nie będzie takie samo. Pozostanie w sercu rana, która nigdy się nie zabliźni, bo o bohaterach tej książki nie da się zapomnieć. Ukazane tu dzieci to niewinne ofiary miłości rodziców wywodzących się z dwóch różnych i tak odległych od siebie światów. Polsko-libijskie pochodzenie stanie się dla nich przekleństwem. Muzułmańscy ojcowie odbiorą im wszystko: dzieciństwo, poczucie bezpieczeństwa, wolność, a nawet życie. Po stronie mężczyzn stoi prawo, religia i obyczaje panujące w ich kraju, po stronie krzywdzonych dzieci – jedynie bezradne matki.

Cztery dramatyczne historie oparte są na autentycznych wydarzeniach. Autorka poznała je, mieszkając przez lata w Libii i dzieląc los tamtejszych kobiet. Do Afryki zawiodła ją miłość. Zakochała się w ciemnookim studencie i wyszła za niego za mąż. O swoim życiu w arabskim kraju, ucieczce do Polski i rozwodowej batalii Nadia Hamid pisze w książkach „Gorzka pomarańcza” oraz „Jarzmo przeszłości”.

Niech te publikacje będą przestrogą dla kobiet, które decydują się na związek z człowiekiem odmiennej kultury, wyznania, mentalności, bo to wiąże się także z innym postrzeganiem i rozumieniem spraw dotyczących małżeństwa oraz rodziny.

Książka "Dzieci szariatu. Losy tych, o których upomniał się islam " - Nadia Hamid - oprawa miękka - Wydawnictwo Bernardinum. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2018 r. Cena 11.11 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.