pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Safari. Zapiski przewodnika Karawan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bernardinum
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 376 s.
EAN: 9788381272919
ISBN: 978-83-8127-291-9
Data: 2019-06-28
35.50  49.90  14.4 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Safari. Zapiski przewodnika Karawan - Paweł Kardasz - opis książki:

Safari. Zapiski przewodnika karawan to kilkadziesiąt historii opowiedzianych przez człowieka, który w Afryce spędził pół życia. Wszystkie są prawdziwe; wszystkie zdarzyły się podczas safari prowadzonych przez Autora w latach 1994-2017 w różnych afrykańskich krajach na południe od równika. Nie są to opowieści o samych wyprawach, ale o tym, co wydarzyło się po drodze, przy okazji, niespodzianie, dzięki czemu Afryka staje się jakby bliższa, bardziej naturalna i autentyczna.

Afryka Pawła Kardasza, chociaż dobrze znana, wciąż potrafi zaskakiwać. Jest przyjazna i otwarta, ale niebezpieczna, jeśli nie respektuje się jej praw. Ludzie są radośni i chętni do pomocy, ale gotowi ukamienować każdego, kto - choćby nieświadomie - obrazi ich zwyczaje. Wszystko, co robisz, ma swoje konsekwencje. A w Afryce zwykle nie ma miejsca na plan B. Są natomiast błyskawiczne następstwa błędnych decyzji, braku wiedzy, lekkomyślności i arogancji - ostrzega Autor.

Usiądźmy zatem na sawannie przy ognisku i posłuchajmy współczesnego przewodnika karawan, który opowie nam, co robić, kiedy pośrodku bezdroża odmówi współpracy skrzynia biegów, jak można zgubić turystę w wąwozie o pionowych ścianach i dlaczego nie należy dawać sójek pod żebra, nie upewniwszy się, do kogo te żebra należą. Dowiemy się, że nie powinniśmy okazać zdziwienia, kiedy wódz wioski po omówieniu pogody, stanu zdrowia swojej rodziny czy pogłowia stada zapyta nas nagle o prezydenta naszego kraju. Że - jak wszędzie na świecie - trzeba uważać na cinkciarzy. Że zabranie lokalnego autostopowicza jest nie tylko dobrym uczynkiem, ale też sporym problemem. Gawęda zaprowadzi nas do barwnych postaci Mamy Roché i Pana Łosia, do sierżanta z Legii Cudzoziemskiej i do uzdrawiaczy. Będzie też nieco historii, zarówno tej kolonialnej, jak i współczesnej: zamachy stanu, przewroty, rewolucje?
Niczego nie zmyśliłem. Cóż, życie w Afryce bywa bogatsze niż najbujniejsza nawet wyobraźnia - przyznaje Paweł Kardasz. A dzięki jego napisanej niezwykle plastycznym językiem książce można przeżyć afrykańską podróż, nie ruszając się z domu.

Książka „Safari. Zapiski przewodnika Karawan” - oprawa twarda - Wydawnictwo Bernardinum.

Książka posiada 376 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Safari. Zapiski przewodnika Karawan"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Małe kobietki - okładka książki
Małe kobietki Louisa M. Alcott
Produkty podobne:
W sercu dżungli - okładka książki
W sercu dżungli Stanisław Mycielski
Armenia. Karawany śmierci. Seria: - okładka płyty
Armenia. Karawany śmierci. Seria: Reportaż Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń