pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polski system polityczny. Instytucje-procedury-obywatele

Autor książki:

Tadeusz Godlewski

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2007
Oprawa: miękka
Ilość stron: 229 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374416672
ISBN: 978-83-7441-667-2
Data: 2005-09-07
26.81 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Po kilkunastu latach formowania się polski system polityczny jest względnie trwały i wyrazisty w swoich instytucjonalnych konturach. Również zasady jego działania zostały konstytucyjnie ugruntowane i przetestowane w zmiennych warunkach ustrojowej transformacji. W opinii społecznej niepewna pozostawała natomiast funkcjonalność niektórych procedur oraz podmiotów politycznych. Ten dysonans ujawniały również badania naukowe. Przejawiał się w zaniżonych standardach działania elit politycznych, jak też wynikał z niewiedzy bądź zniechęcenia obywateli wobec różnych wymiarów i form polskiej demokracji. Łatwiej jest bowiem ustanowić instytucje i określić procedury, trudniej zapewnić ich obywatelską otwartość i żywotność.
Autor podejmuje się ukazania przynajmniej niektórych źródeł i uwarunkowań wskazanych dylematów poprzez szerokie ujęcie systemu politycznego. Obejmuje ono zarówno klasyczny podział władzy, jak i podsystem partyjny oraz otoczenie społeczne. W politologicznym ujęciu zaprezentowane zostało połączenie obiektywizującej syntezy z możliwie otwartą na polityczne zmiany aktualizacją do połowy obecnej dekady.

Książka "Polski system polityczny. Instytucje-procedury-obywatele" - Tadeusz Godlewski - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 229 stron i została wydana w 2007 r. Cena 26.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.