pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Instytucjonalizacja partii politycznych w społecznościach miejskich

Autor książki:

Wojciech Kostka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 410 s.
Wymiar: 167x240 mm
EAN: 9788374417693
ISBN: 978-83-7441-769-3
Data: 2008-03-14
33.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Można jednoznacznie stwierdzić, że problematyka tożsamości ideowej i aktywności partii politycznych w Polsce po 1989 r. jak dotąd w literaturze politologicznej nie doczekała się zbyt wielu opracowań. W ostatnich latach pojawiło się wprawdzie kilka wartościowych analiz naukowych na temat partii politycznych w okresie transformacji systemowej czy następnie konsolidacji demokracji, jednak przedmiotem ich zainteresowań były głównie pojedyncze ugrupowania albo poszczególne nurty partyjne. Niewiele natomiast było prób konceptualizacji tej problematyki w oparciu o kryterium miejsca partii politycznych na różnych szczeblach funkcjonowania systemu partyjnego.

W świetle sformułowanej wyżej refleksji publikację dr. Wojciecha Kostki należy ocenić jako szczególnie cenną. [...] Publikacja ta stanowi udaną próbę przedstawienia aktywności partii politycznych w Polsce po 1989 r. na różnych szczeblach funkcjonowania systemu partyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem szczebla lokalnego [...].

Podkreślenia wymaga również optymalny dobór przez Autora metod i narzędzi badawczych, co zaowocowało tym, że książkę można uznać za swego rodzaju osiągnięcie metodologiczne, mogące stanowić podstawę do prowadzenia tego typu badań na szerszą skalę.

Z recenzji wydawniczej prof. zw. dr. hab. Marka Żmigrodzkiego

Książka "Instytucjonalizacja partii politycznych w społecznościach miejskich" - Wojciech Kostka - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 410 stron i została wydana w 2008 r. Cena 33.24 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.