pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 288 s.
Wymiar: 212x292 mm
EAN: 9788379716203
ISBN: 978-83-7971-620-3
Data: 2017-09-18
41.49 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Historia niniejszego albumu zaczęła się podczas wyjazdu autorów do Rzymu na pogrzeb papieża Jana Pawła II. To przejmujące wydarzenie kiełkowało przez kilka lat, by zaowocować chęcią odkrywania szlaków, które przemierzał Karol Wojtyła. W efekcie podróżowania Jego śladami powstał niniejszy album - powstał z myślą o tych, którzy chcieliby spojrzeć na Polskę przez pryzmat ścieżek, jakimi podążał Święty, będąc jeszcze chłopcem, a później klerykiem, księdzem, biskupem i w końcu kardynałem. Tak jak wybór Karola Wojtyły na papieża oznaczał koniec Jego wędrówek na łonie natury, tak śmierć papieża oznaczała koniec ziemskiego życia. Tylko tyle. Bo przecież On żyje w sercach milionów ludzi. I wędruje. Już nie samotnie czy w gronie bliskich przyjaciół. Wędruje z każdym, kto wyrusza na szlak, by szukać skupienia i zachwycać się pięknem tego świata.

Wadowice - Kraków - Tatry - Bieszczady - Beskidy - Pieniny
- Gorce - Sudety - Małopolska - Dolny Śląsk - Mazury - Suwalszczyzna
- Bory Tucholskie - Pojezierze Drawskie
Mirek i Magda Osip-Pokrywka tworzą zespół dziennikarsko-fotograficzny. Podróżują po świecie i publikują materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Są autorami kilku przewodników turystycznych po krajach europejskich, a także leksykonów zabytków architektury kresowej.

Odbiorcy
- wszyscy, którzy lubią podziwiać piękno naszej ojczyzny, pływając kajakiem, jeżdżąc na rowerze, spacerując po urokliwych miejscowościach, przemierzając górskie szlaki czy? oglądając wspaniałe zdjęcia
- osoby pragnące lepiej poznać Karola Wojtyłę i jego pasje
- wszyscy szukający oryginalnego upominku
Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę
- zawiera wiele wyjątkowych zdjęć ukazujących piękno miejsc, z którymi związany był papież Polak
- szczegółowo przedstawia dwadzieścia jeden szlaków, które miały szczególne znaczenie dla Jana Pawła II
- trasy zostały dobrane z uwzględnieniem różnorodności geograficznej i co za tym idzie krajobrazowej, a także aktywności, jakiej wymagają, każda jest opatrzona poglądową mapką

Książka "Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II" - Mirek Osip-Pokrywka, Magda Osip-Pokrywka - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 288 stron i została wydana w 2017 r. Cena 41.49 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.