pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Lwów i ziemia Lwowska

Autor książki:

Mirek Osip-Pokrywka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Jedność
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 864 s.
Wymiar: 220x290 mm
EAN: 9788381444477
ISBN: 978-83-8144-447-7
Data: 2023-01-19
145.50 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Dwutomowy album w ozdobnym etui jest próbą utrwalenia w fotograficznym kadrze pozostałości polskiego dziedzictwa kulturowego we współczesnym Lwowie (tom 1) i w jego okolicach (tom 2).

Tom 1 obok fotografii sentymentalnej, ukazującej piękno wielowiekowej aglomeracji i naruszonej zębem czasu architektury, zawiera fotografie wnętrz i eksponatów z Lwowskiej Narodowej Galerii Sztuki, reprezentacyjnych pomieszczeń pałacu Potockich, mistycznych fresków Jana Henryka Rosena z katedry ormiańskiej i kościoła św. Marii Magdaleny, a także najcenniejszych eksponatów z Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego czy malowideł projektu Jana Matejki z auli Politechniki Lwowskiej. Publikacja przedstawia również współczesne atrakcje, jak choćby najsłynniejsze murale Podzamcza. 
Tom 2 prezentuje zabytki - kościoły, pałace, zamki oraz inne atrakcyjne obiekty architektoniczne - z pięćdziesięciu miejscowości w okolicach Lwowa w szczególny sposób związane z polską kulturą. 
Album ma charakter autorskiego fotoreportażu opatrzonego krótkimi komentarzami z historyczną podbudową. Poszczególne części albumu otwierają mapy, na których zaznaczono omawiane obiekty, a także współczesne i przedwojenne nazwy ulic. Zachęca, by wyruszyć w podróż do miejsc bliskich sercom wielu Polaków To jednak nie wszystko! Zajrzyj do środka, a się przekonasz.

 
Autor: Mirek Osip-Pokrywka - podróżnik, fotograf i wydawca, publikuje materiały o ciekawych miejscach, krajach i kulturach w magazynach podróżniczych, pismach popularnonaukowych i periodykach krajoznawczych. Wydał (wraz z małżonką) kilkanaście przewodników turystycznych i albumów fotograficznych. Ostatnie ich dzieło, dwutomowy Leksykon zabytków architektury Kresów Wschodnich, otrzymało Nagrodę Magellana w kategorii Wydarzenie Roku podczas Warszawskich Targów Książki w 2018 roku.

Książka "Lwów i ziemia Lwowska" - Mirek Osip-Pokrywka - oprawa twarda - Wydawnictwo Jedność. Książka posiada 864 stron i została wydana w 2023 r. Cena 145.50 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.