pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Polityka społeczna i praca socjalna wobec rodziny w Polsce w latach 1989-2019

Autor książki:

Arkadiusz Durasiewicz, Paweł Czarnecki

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 392 s.
EAN: 9788380173804
ISBN: 978-83-8017-380-4
Data: 2021-12-13
44.04  50.40  6.36 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorzy opracowania podjęli niezwykle ciekawy poznawczo i ważny społecznie temat polityki społecznej i pracy socjalnej wobec rodziny w Polsce w ciągu całego okresu transformacji tj. w latach 1989-2019. Książka jest niezwykle bogatym w wątki, a przy tym udokumentowanym, opracowaniem wnoszącym wkład do wiedzy w zakresie polityki rodzinnej. Obok walorów merytorycznych na uwagę zasługuje czytelna struktura opracowania, bowiem ma ono jasną i logiczną konstrukcję.

Głównym celem publikacji było podsumowanie i ocena zmian w zakresie polityki rodzinnej oraz ich skutków o ekonomicznym, społecznym i politycznym charakterze po 1989 r. Każdy etap owych zmian na przestrzeni tych trzech dekad charakteryzował się swoistymi uwarunkowaniami, rozwiązaniami, reakcjami i konsekwencjami. Połączenie wiedzy na ten temat oraz wspólna refleksja naukowa po tylu latach doświadczeń w tym obszarze powinny stanowić nieocenioną wartość poznawczą i utylitarną, tak dla dalszej nauki, jak i praktyki.

Ze względu na fakt, że sam tytuł publikacji obejmuje duży zakres tematyczny - została ona podzielona na pięć większych części - pierwsza Polityka rodzinna - Bilans 30-lecia, druga Rodzina - aksjologia i unormowanie, trzecia Polityka społeczna na rzecz rodzin wobec wybranych grup społecznych, czwarta Instrumenty wsparcia rodziny w ramach prowadzonej polityki i piąta Polityka społeczna na rzecz rodzin wobec nowych wyzwań.

Atutem książki jest interdyscyplinarny charakter wskazujący na wielowątkowość i złożoność problemów, różnych kwestii i zagadnień związanych z szeroko rozumianą polityką na rzecz rodzin. Odwołania do wyników badań przeprowadzonych przez autorów w swoich artykułach podnoszą rangę naukową niniejszej publikacji. Istotnym wkładem jest również połączenie w tej publikacji teorii z praktyką poprzez zaprezentowanie wyników badań środowiska naukowego oraz doświadczeń pracowników socjalnych (praktyków), pracujących na co dzień z rodzinami, wykonując zadania w zakresie polityki na ich rzecz.

Książka "Polityka społeczna i praca socjalna wobec rodziny w Polsce w latach 1989-2019" - Arkadiusz Durasiewicz, Paweł Czarnecki (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA. Książka posiada 392 stron i została wydana w 2021 r. Cena 44.04 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]