pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Pójść drogą Błogosławieństwa
Tytuł książki:

Pójść drogą Błogosławieństwa

Autor książki:

ks. Marek Dziewiecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 268 s.
Wymiar: 140x200 mm
EAN: 9788375800500
ISBN: 978-83-7580-050-0
Data: 2009-02-11
20.41  27.00  6.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Nie ma kryzysu powołań, gdyż Bóg, który powołuje, nie jest nigdy w kryzysie. Kryzys mogą przeżywać jedynie ci, którzy są powołani. Dzieje się tak wtedy, gdy nie przyjmują od Boga daru bogatego człowieczeństwa i zaproszenia do świętości, czyli do życia w sposób błogosławiony.
W Europie - a w pewnym stopniu również w Polsce - odnotowujemy obecnie kryzys powołanych i to nie tylko w odniesieniu do tych, którzy są powołani do kapłaństwa czy życia zakonnego, ale także w odniesieniu do tych, którym Bóg proponuje małżeństwo i rodzinę. Coraz więcej jest szlachetnych dziewcząt, które marzą o założeniu rodziny, ale nie znajdują odpowiednio dojrzałych kandydatów na mężów. Fakt ten nie oznacza, że Bóg "zapomniał" powołać do małżeństwa odpowiednią liczbę młodych mężczyzn, lecz że niektórzy z nich - z własnej winy czy też z winy innych ludzi - do małżeństwa nie dorośli.
Adresatem niniejszej publikacji nie są jedynie księża, osoby konsekrowane czy katecheci świeccy. Książka ta adresowana jest także do rodziców, nauczycieli, animatorów formacyjnych grup młodzieżowych, a także do wszystkich innych dorosłych, którzy pragną pomagać dzieciom i młodzieży w dorastaniu do miary otrzymanego powołania. Adresatem tej książki są również ludzie młodzi, zwłaszcza licealiści i studenci, którzy szukają sposobu na dorosłe życie i którzy już przeczuwają, że człowiek jest powołany do czegoś bardziej fascynującego niż do wygodnego ułożenia sobie życia na najbliższe kilkanaście czy kilkadziesiąt lat.

Książka "Pójść drogą Błogosławieństwa" - ks. Marek Dziewiecki - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 268 stron i została wydana w 2009 r. Cena 20.41 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Marek Dziewiecki - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Modlitwa różańcowa dla rodzin - okładka książki

Modlitwa różańcowa dla rodzin

ks. Marek Dziewiecki
11 pragnień. Ćwiczenia ignacjańskie - okładka książki

11 pragnień. Ćwiczenia ignacjańskie

Santiago Thio, De Pol SJ
Produkty podobne:
Prezent zapakowany przez Boga - okładka książki

Prezent zapakowany przez Boga

Linda Dillow, Pintus Lorraine
Nawróceni z islamu - okładka książki

Nawróceni z islamu

Jean Mathiot
Modlitewnik dla kobiet - okładka książki

Modlitewnik dla kobiet

Małgorzata Rogalska