pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Rodzina. Szczęście i droga krzyżowa

Autor książki:

bp Jan Szkodoń

Dane szczegółowe:
Wydawca: Salwator
Rok wyd.: 2008
Oprawa: miękka
Ilość stron: 108 s.
Wymiar: 120x180 mm
EAN: 9788375800166
ISBN: 978-83-7580-016-6
Data: 2008-09-19
10.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Rodzina. Szczęście i droga krzyżowa, bpa Jana Szkodonia to zbiór rozważań na temat powołania do życia małżeńskiego i rodzinnego. Współczesny Kościół na nowo odkrywa i podkreśla rolę, jaką mają w nim do odegrania świeccy. Refleksje krakowskiego pasterza wpisują się w ten nurt. Biskup podkreśla, że życie w małżeństwie i rodzinie też jest powołaniem, a wszyscy członkowie rodziny są wezwani do realizacji Chrystusowego: "Pójdź za Mną!”. Bp Jan Szkodoń opisuje życie rodzinne, które toczy się zgodnie z cyklem roku liturgicznego. Święta, Adwent, Wielki Post powinny w nim znaleźć odzwierciedlenie. Te wyjątkowe okresy roku liturgicznego to czas na odnowienie relacji z Bogiem i najbliższymi. Ale nie mniej ważny jest czas zwykły, codzienność, stanowiąca przecież większą część naszego życia. To w codzienności małżonkowie, rodzice i dzieci realizują swoje powołanie do świętości, wzrastają we wzajemnej miłości. Bp Szkodoń z wielką wrażliwością opisuje drobne słowa, gesty, postawy, okazywaną sobie przez najbliższych pomoc. Jednocześnie niezwykle wnikliwie kreśli obraz zagrożeń, takich jak postawa pychy, raniące słowa, niechęć do uznania własnej winy, pokusa zdrady w małżeństwie czy nałogi, które zlekceważone mogą stać się źródłem poważnych kryzysów. Krakowski biskup nie pisze o rodzinie idealnej, ale o dobrze nam znanej, która ma wiele braków, której członkowie z trudnością wypowiadają słowa "przepraszam” i "przebaczam”. Zmysł obserwacji i znajomość psychologii, charakteryzujące autora, znajdują dopełnienie w duchowości. Biskup zachęca, by wszystkie wydarzenia rodzina odczytywała w świetle Pisma Świętego, a wtedy odczuje w swych troskach i radościach bliskość Boga. Z rozważań krakowskiego biskupa wynika obraz rodziny, która jest wprawdzie zanurzona w codzienności, ale zdąża w kierunku nieba.

Książka bpa Jana Szkodonia Rodzina. Szczęście i droga krzyżowa pomaga określić tożsamość rodziny w Kościele i uwrażliwia na problemy, z którymi borykają się dziś katolickie rodziny. Jest napisana prostym, przystępnym językiem. Liczne przykłady z życia i tematy poddawane do refleksji czytelnikowi sprawiają, że każdy z nas z łatwością odniesie do siebie zawarte w książce treści.

Książka "Rodzina. Szczęście i droga krzyżowa" - bp Jan Szkodoń - oprawa miękka - Wydawnictwo Salwator. Książka posiada 108 stron i została wydana w 2008 r. Cena 10.17 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.