pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Pójdź za Mną

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pallotinum
Rok wyd.: 1997
Oprawa: miękka
Ilość stron: 117 s.
EAN: 9788370142940
ISBN: 83-7014-294-X
Data: 2009-06-08
6.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 7 dni

Opis książki:

Niniejsza książka stanowi ramowe "wprowadzenie do teologii moralnej", opracowane w ścisłym odniesieniu do encykliki Veritatis splendor Jana Pawła II, w której podjął on niektóre podstawowe problemy nauczania moralnego Kościoła. Została ona pomyślana jako zarys teologii moralnej ogólnej, mający na celu wprowadzenie do refleksji teologicznej nad zagadnieniami moralnymi szczegółowymi.
Z orędzia moralnego Nowego Testamentu wynika w sposób jednoznaczny, że nie można zrozumieć do końca życia moralnego chrześcijanina bez odniesienia go do Osoby Jezusa Chrystusa. Encyklika Veritatis splendor stanowi "oficjalny" przykład takiego ujęcia teologii moralnej i jest równocześnie najbardziej bezpośrednią zachętą do jej rozwijania; w tym sensie stanowi także punkt odniesienia dla refleksji nad życiem chrześcijańskim. Aby lepiej uświadomić sobie takie jej znaczenie, możemy usytuować ją w kontekście historycznym chrystocentryzmu moralnego. To usytuowanie pozwoli nam także lepiej uświadomić sobie jej oryginalność teologiczną.

Książka "Pójdź za Mną" - oprawa miękka - Wydawnictwo Pallotinum. Książka posiada 117 stron i została wydana w 1997 r. Cena 6.97 zł. Zapraszamy na zakupy!